"Loveling" – film o miłości i walce o rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 12:00
Dzisiaj do kin wchodzi film "Loveling", którego akcja toczy się w Brazylii. Kiedy najstarszy syn dostaje szansę na zrobienie sportowej kariery, jego rodzina musi podjąć niezwykle trudną decyzję.
Audio
  • "Loveling" – film o miłości i walce o rodzinę (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/doomu

Życie rodziny mieszkającej w Rio de Janeiro wywraca się do góry nogami, kiedy Fernando dostaje propozycję gry w profesjonalnej drużynie piłki ręcznej w Niemczech. Matka, Irene, stara się uporać z myślą o rozłące z synem.

- To jest jeden z tych filmów życiowych, spokojnych, głębokich, a dających tyle refleksji nad życiem – opowiada Artur Cichmiński.

- To jest niezwykle wrażliwie zrobiony film – mówi Michał Montowski. – To jest film o miłości – dodaje.

W "Magazynie bardzo filmowym" Michał Montowski i Artur Cichmiński ocenili jeszcze m.in. takie premiery jak: "The Meg" – dreszczowiec opowiadający o atakującym jednostkę wojskową prehistorycznym rekinie; "Mroczne umysły" – ekranizacja trylogii Alexandry Bracken o dzieciach z nadprzyrodzonymi mocami, które dorośli uważają za niebezpieczne dla świata; "Pod ciemnymi gwiazdami" – połączenie romansu z thrillerem, przedstawiające historię dziewczyny zakochującej się w przybyłym do jej miasteczka chłopaku, który zostaje podejrzany o serię morderstw; "Też go kocham" – komedia romantyczna na podstawie książki Nicka Hornby’ego "Juliet, naga" o Annie, która chcąc zemścić się na swoim byłym chłopaku, przypadkiem poznaje swojego idola; "Księgarnia z marzeniami" – akcja filmu toczy się w 1959 roku, a główna bohaterka, Florence, sprowadza do swojej księgarni nowinki literackie, które bulwersują mieszkańców. Więcej w nagraniu.

W audycji także o pogrzebie Kazimierza Karabasza oraz o tym, dlaczego Danny Boyle zrezygnował z reżyserowania najnowszego "Bonda".


***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 24.08.2018

Godzina emisji: 21.11

kwh/abi


Czytaj także

W kinach nie ma sezonu ogórkowego

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 10:00
W kinematografii nie ma letniej przerwy. Świadczą o tym atrakcyjne sierpniowe premiery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwan Rheon, Milo Gibson i Marcin Dorociński w filmie "303 Bitwa o Anglię"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 13:53
W sierpniu do kin wchodzą dwa filmy o dywizjonie 303: W ten weekend pierwszy z nich - "303 Bitwa o Anglię" - dramat wojenny o polskich pilotach walczących z Niemcami atakującymi Wielką Brytanię w czasie II wojny światowej. Jest to brytyjsko-polska produkcja w reżyserii Davida Blaira.
rozwiń zwiń