Dobra polska komedia? "Juliusz" na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 12:29
Na ekrany kin weszła nowa polska komedia. W obsadzie m.in. Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołowik, Rafał Rutkowski, Jerzy Skolimowski, Maciej Stuhr i Andrzej Chyra. 
Audio
  • Na co do kina w weekend? (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Wojciech Mecwaldowski jako Juliusz
Wojciech Mecwaldowski jako JuliuszFoto: mat. prasowe/Kino Świat

- Tytułowy Juliusz powstał w głowach Abelarda Gizy i Kacpra Rucińskiego, czyli dwóch czołowych stand-uperów polskich. Mieli pomysł na serial i bohatera, który chce naprawiać świat ale ciągle ma pod nogi rzucane kłody, więc zamiast naprawiać świat, musi z nim walczyć - zdradza w rozmowie z Joanną Sławińską reżyser "Juliusza" Aleksander Pietrzak.

Gość Jedynki mówi, że zamiast serialu powstał film, ale zaznacza jednocześnie, że niełatwo jest przełożyć stand-up na film. - Nie da się przeskakiwać z tematu na temat, ale powiedzieliśmy sobie, że jednak chcemy widza zaskakiwać. Jest kilka zwrotów akcji, które zawsze działają i wywołują zdziwienie, śmiech, konsternację i szok -  zaznacza. - Sprzedajemy ten film jako komedię, ale nie uciekamy też od wątków dramatycznych i takich, które mogą widza wzruszyć - dodaje. 

A jak film oceniają Joanna Sławińska i Rafał Cichmiński? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. W audycji zrecenzowaliśmy także inne premiery kinowe: "Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Dogman", "Predator" oraz "Smak zemsty. Peppermint".

W "Magazynie bardzo filmowym" mówiliśmy też o zbliżającym się wielkimi krokami 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Joanny Sławińskiej z dyrektorem festiwalu - Leszkiem Kopciem. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Aleksander Pietrzak (reżyser), Leszek Kopeć (dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni)

Data emisji: 13.09.2018

Godzina emisji: 21.09

kh

Czytaj także

"Atak paniki" w Karlowych Warach i najnowsze propozycje kinowe

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 22:00
W audycji omówilismy wybrane premiery kinowe. Porozmawialiśmy również z twórcami filmu "Atak paniki", prezentowanego podczas festiwalu filmowego w Karlowych Warach. Produkcja walczy o nagrodę w konkursie głównym. W audycji przybliżyliśmy również program festiwalu "Transatlantyk" w Łodzi, trwającego w dniach 13-20 lipca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sally Potter gościem specjalnym Transatlantyk Festiwal Łódź

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 11:09
Brytyjska reżyserka i scenarzystka filmowa. Jedną z jej najgłośniejszych produkcji stał się melodramat "Orlando" z Tidą Swinton. Ostatni jej film "Party" to komedia, ale także ważny głos o polskim społeczeństwie, podszyty tragizmem. O najnowszym obrazie i swojej twórczości z Sally Potter rozmawiała Joanna Sławińska, podczas festiwalu Transatlantyk w Łodzi.
rozwiń zwiń