Święto kina w stolicy. Startuje Warszawski Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 21:12
Festiwal skupiający kinamaniaków, zorganizowany został w stolicy już po raz 34. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 12-21 października.
Audio
  • 34 WFF i premiery kinowe (Magazyn Bardzo Filmowy/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/stocksnap

Na festiwalu zostaną zaprezentowane filmy z ponad 60 krajów z całego świata. To blisko 190 produkcji. W gronie tym znalazł się między innymi film "7 uczuć" Marka Koterskiego, rywalizujący w konkursie głównym festiwalu. - Jestem zachwycony produkcją. Podziwiam tego reżysera od lat. Doskonała obsada ma wpływ na formę tego filmu - mówi Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Do konkursu zakwalifikowały się m.in. produkcje albańskie, hiszpańskie i belgijsko-holenderske. Oprócz konkursu międzynarodowego filmowcy zaprezentują swoją twórczość w sekcji konkursu Wolny Duch. - Wszystkie produkcje, które tutaj pokazujemy to historie przede wszystkim dla ludzi i o ludziach. Dobrze opowiedziane, językiem współczesnego kina - dodaje dyrektor festiwalu.

Najbliższy weekend upłynie zarówno pod znakiem festiwalowych filmów jak też premier kinowych. Wśród nich wspomniany film "7 uczuć", ukazujący perypetie Adasia Miauczyńskiego, głównego bohatera filmów Marka Koterskiego. - Dorośli wcielają się tutaj w rolę dzieci - mówi Artur Cichmiński, krytyk filmowy.Jak film oceniają aktorzy i sam reżyser? Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania, w którym mówimy również o pozostałych filmach, wchodzących na ekrany kin.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Artur Cichmiński, (krytyk filmowy), Stefan Laudyn (dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego)

Data emisji: 11.10.2018

Godzina emisji: 21.11

kb

Czytaj także

Młodzi twórcy na łódzkim festiwalu "Transatlantyk"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 12:36
Transatlantyk Festiwal to przegląd młodych twórców filmowych i znanych, nagradzanych produkcji. Jedną z nich jest między innymi obraz "Via Carpatia" w reżyserii Klary Kochańskiej i Kaspra Bajona, a także dokument Macieja Bochniaka "Ethiopiques:Muzyka duszy". Z gośćmi miała przyjemność rozmawiać Joanna Sławińska
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobra polska komedia? "Juliusz" na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 12:29
Na ekrany kin weszła nowa polska komedia. W obsadzie m.in. Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołowik, Rafał Rutkowski, Jerzy Skolimowski, Maciej Stuhr i Andrzej Chyra. 
rozwiń zwiń