X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Federico Fellini. 25 lat od śmierci reżysera

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 14:00
31 października minęła 25. rocznica śmierci włoskiego reżysera Federica Felliniego, który zapisał się w historii kina jako twórca ważny i intrygujący.  
Audio
  • Wspomnienie Federica Felliniego (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Federico Fellini
Federico FelliniFoto: PAP/B2748/_Ursula Düren

Fellini powiedział kiedyś: "Nie powinniście mieć zaufania do moich słów, ponieważ za rok mówiłbym zupełnie co innego. Byłoby rzeczą okropnie przygnębiającą powtarzać to samo przez całe życie". Tak naprawdę, o życiu reżysera dowiadujemy się z jego filmów, chociaż sam zaprzeczał, by jego obrazy miały wątki biograficzne. - Jest książka Felliniego, w której mówił, że to wszystko co tworzy jest wyobraźnią, ale myślę, że w filmach z jego życia jest wiele prawdy – mówiła w audycji aktorka Małgorzata Bogdańska, występująca w monodramie w reżyserii Marka Koterskiego "Nie lubię pana, panie Fellini".

- Właściwie w każdym jego filmie można znaleźć jakieś odzwierciedlenie jego życia. Ale to jest wszystko przefiltrowane przez jego wyobraźnię i wymiar oniryczny, więc jego twórczości nie można brać dosłownie. To nie są dokumenty - przyznała Anna Osmólska-Mętrak, znawczyni kina włoskiego.

Federico Fellini zaczął od kontynuacji neorealizmu, ale bardzo szybko zaczął tworzyć autorskie kino. Co je wyróżnia? Na czym polega gra z widzem w wykonaniu włoskiego reżysera? Jak wyglądało jego życie z Giuliettą Masiną? O czym mówi monodram "Nie lubię pana, panie Fellini"? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycjiKulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Małgorzata Bogdańska (aktorka występująca w monodramie Teatru w walizce, w reżyserii Marka Koterskiego pt. "Nie lubię pana, panie Fellini"), Anna Osmólska-Mętrak (tłumaczka, znawczyni kina włoskiego) 

Data emisji: 1.11.2018

Godzina emisji: 21.10

abi

 


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Możdżer: Mieczysław Kosz jest jedną z najjaśniejszych postaci w historii polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 22:23
Trwają zdjęcia do filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" opartego na biografii tragicznie zmarłego w wieku 29 lat pianisty. Film reżyseruje Maciej Pieprzyca, w roli genialnego muzyka zobaczymy Dawida Ogrodnika a za oprawę muzyczną odpowiada Leszek Możdżer, z którym rozmawiała Joanna Sławińska.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"I odpuść nam nasze długi". Włoska kariera Jerzego Stuhra

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 13:48
- Kiedy dostaję rolę we Włoszech zastrzegam, że muszę grać obcokrajowca, bo to słychać. Nie razi, ale słychać - zdradza aktor w rozmowie z Joanną Sławińską. 
rozwiń zwiń