Święta coraz bliżej, bo na ekranach polska komedia romantyczna

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 16:50
W audycji omówienie premier kinowych, wśród nich "Miłość jest wszystkim" i rozmowy z twórcami. Zajrzeliśmy również na Festiwal  Mediów "Człowiek w zagrożeniu" oraz 23. Forum Kina Europejskiego Cinergia.
Audio
  • Premiery filmowe ostatniego tygodnia listopada (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Joanna Kulig (L) i Olaf Lubaszenko (P) w filmie Miłość jest wszystkim
Joanna Kulig (L) i Olaf Lubaszenko (P) w filmie "Miłość jest wszystkim"Foto: Ola Grochowska/Akson Studio

W audycji zrecenzowane zostały filmy, wchodzące w ten weekend na ekrany kin.

"Sofia" - dramat rodzinny francusko-katarski w reżyserii Meryem Benm'Barek-Aloisi. Obsada: Maha Alemi i Lubna Azabal. Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu. 

"Via Carpatia" - dramat w koprodukcji Czechy/Macedonia/Polska. Reżyser: Klara Kochańska i Kasper Bajon. Obsada: Julia Kijowska i Piotr Borowski. - To film drogi - mówi Klara Kochańska. Julia i Piotr są dobrze sytuowaną parą z dużego miasta. Po ciężko przepracowanym roku marzą im się wakacje. Plany zmienia im matka Piotra, która prosi go o sprowadzenie do Polski jego ojca - uchodźcę, przebywającego w obozie na grecko-macedońskiej granicy. Dystans dzielący ich eleganckie mieszkanie w Warszawie od obozów uchodźców w Grecji i Macedonii to niespełna 2000 km. Julia i Piotr uświadamiają sobie, jak blisko ich komfortowego życia dzieje się to, co dotychczas widzieli tylko w telewizji.


"Miłość jest wszystkim" - komedia w reżyserii Michała Kwiecińskiego w nastroju świątecznym. W obsadzie Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz i Joanna Balasz. Akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do świąt. Historia ku pokrzepieniu serc, że miłość jest wszystkim - wystarczy tylko w nią uwierzyć. W filmie czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja.


"Creed II" - dramat amerykański, w którego obsadzie są Michael B. Jordan i Sylvester Stallone. Dwaj antagoniści stoczą walkę bokserską.

"Sorry Angel" - melodramat z Francja w reżyserii Christophera Honore'a. Obsada: Vincent Lacoste i Pierre Deladonchamps. Opowiada o związkach partnerskich. W tle pojawia się problem HIV.

Ponadto omawiamy festiwale filmowe w Łodzi: trwający właśnie Festiwal  Mediów "Człowiek w zagrożeniu" (potrwa do soboty)  oraz 23. Forum Kina Europejskiego Cinergia (potrwa do 1 grudnia).

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Tomasz Wolski i Anna Gawlita (twórcy krótkometrażowego filmu "Krzyżoki"), Krzysztof Spór (koordynator kina polskiego na festiwalu Cinergia), Klara Kochańska i Kasper Bajon (reżyserzy filmu "Via Carpatia"), Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 15.11.2018

Godzina emisji: 21.09


Czytaj także

Film "Avengers: Wojna bez granic" w kinach

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 12:00
Avengersi ramię w ramię z innymi superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny. Do kin wchodzi właśnie kolejna część cyklu: "Avengers: Wojna bez granic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobra polska komedia? "Juliusz" na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 12:29
Na ekrany kin weszła nowa polska komedia. W obsadzie m.in. Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołowik, Rafał Rutkowski, Jerzy Skolimowski, Maciej Stuhr i Andrzej Chyra. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"I odpuść nam nasze długi". Włoska kariera Jerzego Stuhra

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 13:48
- Kiedy dostaję rolę we Włoszech zastrzegam, że muszę grać obcokrajowca, bo to słychać. Nie razi, ale słychać - zdradza aktor w rozmowie z Joanną Sławińską. 
rozwiń zwiń