Oskarowe szanse polskich filmów "Zimna wojna" i "Komunia"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 21:45
W audycji "Magazyn bardzo filmowy" wspólnie z Arturem Cichmińskim omawiamy filmy, które właśnie wchodzą na ekrany polskich kin. Z Anną Serdiukow rozmawiamy o najbardziej oczekiwanych filmach przyszłego roku oraz podsumowujemy Europejskie Nagrody Filmowe oraz  omawiamy szanse oscarowe polskich filmów: fabularnej "Zimnej wojny" i dokumentu "Komunia".
Audio
  • Oskarowe szanse polskich filmów i premiery świątecznego tygodnia(Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Kadr z filmu Pech to nie grzech
Kadr z filmu "Pech to nie grzech" Foto: Tomek Paczkowski/Figaro Film

Wśród nich:

"Aquaman"  - reż. James Wan. Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz. Misją, tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całego świata. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.


"Mary Poppins powraca" – reż. Rob Marshall. Mary Poppins pomaga nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i zachwyt życiem, które zatracili w szarej codzienności. Niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą, fantastyczną przygodę! W roli słynnej niani Emily Blunt.

"Spider-Man Uniwersum" – reż. Bob Persichetti, film komiksowy.

"Pech to nie grzech" – reż. Ryszard Zatorski. Kiedy miłość omija cię szerokim łukiem, a twoje życie uczuciowe powoli staje się tematem żartów i zakładów, to najwyższy czas, by wziąć sprawy w swoje…

Anna Serdiukow przekazuje swoje wrażenia z gali Europejskich Nagród Filmowych, na których film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" rozbił bank z nagrodami. Ten film został zgłoszony do nagród Oskara. - "Zimna wojna" znalazła się w doborowym towarzystwie wyśmienitych, wspaniałych produkcji, ale ci konkurenci, zwłaszcza "Roma" jest bardzo mocna - mówi dziennikarka filmowa. Omawiamy również oskarowe szanse dokumentu "Komunia".

Posłuchaj nagrania całej audycji okraszonej muzyką filmową i zwiastunami filmów.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Artur Cichmiński (krytyk), Anna Serdiukow (dziennikarka filmowa), Ewa Puszczyńska (producentka film "Zimna wojna"), Samał Jesliamowa (aktorka filmu "Ajka"), Anna Zamecka (reżyserka dokumentu "Komunia")

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 21.09

ag/kwh


 

Czytaj także

Morgane Polański: interesuje mnie cienka linia między przytomnością a szaleństwem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 18:12
Aktorka Morgane Polański, którą mogliśmy oglądać m.in. w serialu "Wikingowie", postanowiła pójść w ślady ojca i zajęła się reżyserią. W audycji rozmawialiśmy o jej krótkometrażowym filmie "Pieszczota", do którego scenariusz napisała wspólnie z Sereną Jennings. Wśród gości audycji również Jolanta Dylewska, autorka zdjęć do filmu "Ajka" w reżyserii Siergieja Dworcewoja oraz Anna Serdiukow, dyrektor artystyczna 23. Forum Kina Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Smoczyńska: "Fuga"to próba opowiedzenia o duszy kobiety

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 14:26
W "Magazynie bardzo filmowym" recenzujemy filmy wchodzące w ten weekend do kin, wśród których jest polski film "Fuga", zbierajacy świetne recenzje. W audycji rozmowa z reżyserką Agnieszką Smoczyńską, która m.in. zaprasza na sobotnie pokazy filmu i dyskusje z jego twórcami.
rozwiń zwiń