Ostatnie tegoroczne premiery kinowe

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 14:53
A tych premier jest całkiem sporo i wybór bogaty, od lekkiej i niespecjalnie angażującej po filmy bardzo ambitne, kino krytyczne, autorskie. Niektóre filmy są już w repertuarze kin, a w piątek (28.12) wchodzą na ekrany ostatnie w 2018 roku filmy.
Audio
  • Ostatnie kinowe premiery 2018 roku (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Kadr z filmu Spiderman Universum
Kadr z filmu "Spiderman Universum"Foto: Mat. prasowe/CTMG, Inc.

"Spiderman Universum" - animowana, świetnie igrająca z konwencją komiksu wersja filmu akcji z poczuciem humoru. Film familijny przez swoją formę przystępny dla widza w każdym niemal wieku.

"Pech to nie grzech" - polska komedia w reżyserii Ryszarda zzatorskiego. Odnosząca sukcesy bizneswoman - Natalia (Maria Dębska) nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach - Piotr (Mikołaj Roznerski) oraz jego piękna narzeczona - Weronika (Barbara Kurdej-Szatan) zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. 

"Teraz albo nigdy". Maya (Jennifer Lopez) jest świetna w swojej pracy, lecz choć od lat zabiega o awans, zawsze jej wymarzone stanowisko dostaje jakiś łysiejący facio z brzuchem. Powód? Dziewczyna ma łeb jak sklep, ale brak jej odpowiedniego wykształcenia. Pewnego dnia jednak zostaje zaproszona na rozmowę w sprawie pracy do wielkiego lśniącego biurowca.

"Oni" w reż. Paolo Sorrentino, który przedstawia historię jednego z największych skandali obyczajowych XXI wieku, którego bohaterem stał się Silvio Berlusconi, premier Wloch. W rolach głównych ulubiony aktor Sorrentino Toni Servillo oraz Kasia Smutniak (przebój kin "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie") jakiej nie znacie. Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

"Płomienie" - południowokoreański dreszczowiec na podstawie opowiadania H. Murakamiego w reż. Changa dong Lee. Marzący o karierze pisarza Jong-so, został zmuszony do powrotu na rodzinną wieś. Chłopak przeżywa właśnie zauroczenie Haemi (Jeon Jong-seo), która twierdzi, że zna go ze szkoły. Z dalekiej podróży Haemi przywozi Bena, zamożnego, pewnego siebie światowca, i to z nim spędza teraz czas. Zrozpaczony Jong-soo krąży wokół szczęśliwej pary - aż do dnia, w którym dziewczyna znika.

"13 kamer" - horror USA, skromna produkcja, ale dobrze poprowadzona i zagrana. Młode małżeństwo wprowadza się do nowego domu. Od samego początku są śledzeni przez ponurego dozorcę... Historia z wiarygodną postacią psychopaty - podglądacza (w duchu Hitchcocka).

"Amatorzy" - szwedzka komedia obyczajowa. Mała, szwedzka społeczność rozpaczliwie potrzebuje nowego startu. Nadzieja na zmianę pojawia się, gdy niemiecki supermarket zaczyna rozważać rozpoczęcie działalności w tym regionie. 500 nowych miejsc pracy może zmienić wszystko! Musse z lokalnej administracji ma przygotować reklamę, która będzie promować niewielkie miasteczko. Swoje spojrzenie na miasteczko przedstawiają dwie nastolatki, które kręcą film telefonami komórkowymi.

Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk)

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 21.09

ag


Czytaj także

Recenzujemy filmy tego tygodnia. "Polska prowincja nie jest taka głupia, jak pokazuje to Szumowska"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 14:47
W audycji zrecenzowaliśmy i ocenialiśmy filmy, które właśnie wchodzą do polskich kin: "Player One", "Tomb Raider", "Piękna i bestie" i "Twarz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara". Film przebije serial?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 13:00
Do kin wchodzi właśnie film o najpotężniejszym baronie narkotykowym XX wieku z Javierem Bardemem i Penélope Cruz w rolach głównych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamma mia! Here we go again" od dziś na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 10:43
W tym tygodniu najważniejsze są dwie wakacyjne premiery, obie interesujące, ale z innych przyczyn. W "Magazynie bardzo filmowym" omówili je Michał Montowski i Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń