Ostatnie tegoroczne premiery kinowe

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 14:53
A tych premier jest całkiem sporo i wybór bogaty, od lekkiej i niespecjalnie angażującej po filmy bardzo ambitne, kino krytyczne, autorskie. Niektóre filmy są już w repertuarze kin, a w piątek (28.12) wchodzą na ekrany ostatnie w 2018 roku filmy.
Audio
  • Ostatnie kinowe premiery 2018 roku (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Kadr z filmu Spiderman Universum
Kadr z filmu "Spiderman Universum"Foto: Mat. prasowe/CTMG, Inc.

"Spiderman Universum" - animowana, świetnie igrająca z konwencją komiksu wersja filmu akcji z poczuciem humoru. Film familijny przez swoją formę przystępny dla widza w każdym niemal wieku.

"Pech to nie grzech" - polska komedia w reżyserii Ryszarda zzatorskiego. Odnosząca sukcesy bizneswoman - Natalia (Maria Dębska) nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach - Piotr (Mikołaj Roznerski) oraz jego piękna narzeczona - Weronika (Barbara Kurdej-Szatan) zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. 

"Teraz albo nigdy". Maya (Jennifer Lopez) jest świetna w swojej pracy, lecz choć od lat zabiega o awans, zawsze jej wymarzone stanowisko dostaje jakiś łysiejący facio z brzuchem. Powód? Dziewczyna ma łeb jak sklep, ale brak jej odpowiedniego wykształcenia. Pewnego dnia jednak zostaje zaproszona na rozmowę w sprawie pracy do wielkiego lśniącego biurowca.

"Oni" w reż. Paolo Sorrentino, który przedstawia historię jednego z największych skandali obyczajowych XXI wieku, którego bohaterem stał się Silvio Berlusconi, premier Wloch. W rolach głównych ulubiony aktor Sorrentino Toni Servillo oraz Kasia Smutniak (przebój kin "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie") jakiej nie znacie. Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

"Płomienie" - południowokoreański dreszczowiec na podstawie opowiadania H. Murakamiego w reż. Changa dong Lee. Marzący o karierze pisarza Jong-so, został zmuszony do powrotu na rodzinną wieś. Chłopak przeżywa właśnie zauroczenie Haemi (Jeon Jong-seo), która twierdzi, że zna go ze szkoły. Z dalekiej podróży Haemi przywozi Bena, zamożnego, pewnego siebie światowca, i to z nim spędza teraz czas. Zrozpaczony Jong-soo krąży wokół szczęśliwej pary - aż do dnia, w którym dziewczyna znika.

"13 kamer" - horror USA, skromna produkcja, ale dobrze poprowadzona i zagrana. Młode małżeństwo wprowadza się do nowego domu. Od samego początku są śledzeni przez ponurego dozorcę... Historia z wiarygodną postacią psychopaty - podglądacza (w duchu Hitchcocka).

"Amatorzy" - szwedzka komedia obyczajowa. Mała, szwedzka społeczność rozpaczliwie potrzebuje nowego startu. Nadzieja na zmianę pojawia się, gdy niemiecki supermarket zaczyna rozważać rozpoczęcie działalności w tym regionie. 500 nowych miejsc pracy może zmienić wszystko! Musse z lokalnej administracji ma przygotować reklamę, która będzie promować niewielkie miasteczko. Swoje spojrzenie na miasteczko przedstawiają dwie nastolatki, które kręcą film telefonami komórkowymi.

Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk)

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 21.09

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Recenzujemy filmy tego tygodnia. "Polska prowincja nie jest taka głupia, jak pokazuje to Szumowska"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 14:47
W audycji zrecenzowaliśmy i ocenialiśmy filmy, które właśnie wchodzą do polskich kin: "Player One", "Tomb Raider", "Piękna i bestie" i "Twarz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara". Film przebije serial?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 13:00
Do kin wchodzi właśnie film o najpotężniejszym baronie narkotykowym XX wieku z Javierem Bardemem i Penélope Cruz w rolach głównych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamma mia! Here we go again" od dziś na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 10:43
W tym tygodniu najważniejsze są dwie wakacyjne premiery, obie interesujące, ale z innych przyczyn. W "Magazynie bardzo filmowym" omówili je Michał Montowski i Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń