"Glass" na ekranach kin. Premiera nowego filmu Shyamalana

Przed nami weekend, czyli kolejne premiery na ekranach polskich kin. Które są warte uwagi, a które niekoniecznie? W "Magazynie bardzo filmowym" zrecenzowali je Michał Montowski i Artur Cichmiński. 
Premiera filmu Glass
Premiera filmu "Glass"Foto: PAP/Newscom/JOHN ANGELILLO
O Audycji

Na ekrany wchodzi m.in. "Glass" w reżyserii M. Night Shyamalana. Akcja filmu dzieje się w tym samym świecie, co historie z obrazów "Niezniszczalny" i "Split". Główne role grają: Bruce Willis, Samuel L. Jackson oraz James McAvoy.

- Film mnie za bardzo nie zaangażował. Ze "Splitu" tylko McAvoy pozostał i jego postać, a cała reszta została na siłę wymyślona. Shyamalan nigdy nie myślał o trylogii, ona mu jakoś tak sama wyszła - mówi Artur Cichmiński. - Parę fragmentów jest zacnych, ale im bliżej finału, tym bardziej film traci na powadze - dodaje. 

- Dużo hałasu o nic. Wybuchaliśmy śmiechem, ale czy aby na pewno w tych miejscach, w których chciałby reżyser? - zastanawia się z kolei Michał Montowski. Michał Montowski i Rafał Cichmiński mówili także m.in. o filmach: "Dom, który zbudował Jack", "Chłopiec z burzy", "Diablo. Wyścig o wszystko", "Sny wędrownych ptaków". Który z nich warto zobaczyć? Więcej w nagraniu.W audycji rozmawialiśmy także o cyklu filmów "Oko na naturę", który został stworzony z myślą o tych osobach, które chcą wiedzieć więcej i chcą działać na rzecz natury. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Dominika Baranowska i Paulina Jeziorek ("Oko na naturę")

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 21.10

kh


Playlista
  • ANNIE LENNOX - Love Song For A Vampire
  • Harry Nilsson - Everybody's Talkin'
  • Sting, - Until