"Alita: Battle Angel". Wielkie widowisko science-fiction

Przed nami weekend, czyli kolejne premiery na ekranach polskich kin. Które są warte uwagi, a które niekoniecznie? W "Magazynie bardzo filmowym" zrecenzowali je Michał Montowski i Artur Cichmiński. 
Rosa Salazar
Rosa SalazarFoto: PAP/PA/Ian West
O Audycji

Na ekrany polskich kin wchodzi amerykańska superprodukcja science-fiction "Alita: Battle Angel" - oparta na japońskiej mandze autorstwa Yukito Kishiro. Jej akcja rozgrywa się w XXVI wieku, na 300 lat po tym jak ludzkość wzięła udział w strasznej wojnie. Bohaterką jest młoda dziewczyna uwięziona w ciele cyborga. Znaleziona na złomowisku, uświadamia sobie, że nie wie kim jest i jak znalazła się w tym miejscu. Dzieło pierwotnie miał reżyserować James Cameron, ale ostatecznie zajął się tylko jego produkcją a za kamerą stanął Robert Rodriguez

- To wielkie widowisko, które ogląda się z zapartym tchem. Jest porywające w każdym detalu i każdym szczególe. Fani geniuszu Jamesa Camerona nie będą zawiedzeni - mówi w "Magazynie bardzo filmowym" Artur Cichmiński. - Znakomita rozrywka - dodaje Michał Montowski.

Michał Montowski i Artur Cichmiński mówili także o filmach "Obywatel Jones", "Jak wytresować smoka 3", "Z najwyższego szczytu", "Ogród rodzinny. Przyjaciel", "Prodigy. Opętany" oraz "Zakon Świętej Agaty". 


W audycji rozmawialiśmy także o nagrodach BAFTA oraz festiwalu Berlinale. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 21.11

kh

Playlista