Orły 2019. Artur Cichmiński: "Zimna wojna" hegemonem tegorocznych nagród

W czwartek odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do polskich nagród filmowych Orły 2019. Nagrodę za osiągnięcia życia otrzyma w tym roku reżyser, scenarzysta, producent i pedagog Krzysztof Zanussi. Pozostałych laureatów poznamy podczas gali 25 marca.
Kadr z filmu Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego
Kadr z filmu "Zimna wojna" Pawła PawlikowskiegoFoto: mat.pras./Kino Świat
O Audycji

12 nominacji otrzymał film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna", 8 nominacji – "Kamerdyner" Filipa Bajona, 6 nominacji – "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Wśród nominowanych aktorów są m.in. Janusz Gajos za pierwszoplanową rolę w filmie "Kamerdyner" i za drugoplanową rolę w filmie "Kler" oraz Aleksandra Konieczna za rolę Igi Cembrzyńskiej w filmie "Jak pies z kotem".

- Myślę, że "Zimna wojna" na gruncie polskim nie ma konkurencji. Temu filmowi nic nie jest w stanie zagrozić – mówił Artur Cichmiński.  

W audycji także rozmowy Martyny Podolskiej z Krzysztofem Zanussim, Januszem Gajosem i Igą Cembrzyńską. Reporterka rozmawiała również z Michałem Kondratem - reżyserem filmu "Miłość i miłosierdzie" i aktorką grającą w filmie - Kamilą Kamińską. Ponadto Michał Montowski i Artur Cichmiński zrecenzowali nowości filmowe, m.in. "Kapitan Marvel" i "Całe szczęście".

Zachęcamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Reporterka: Martyna Podolska

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 7.03.2019

Godzina emisji: 21.12

abi/ag

Playlista
  • RODRIGUEZ - I Wonder
  • ENNIO MORRICONE - The Mission (The Mission)
  • The Conturias - Jack RAbbit Slims Twist Contest