X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kurier". Krytyk Artur Cichmiński: film roztrwonił potencjał

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 14:31
- Film ważny, potrzebny, ale niestety nie zdobył mojego uznania – mówił w audycji krytyk filmowy Artur Cichmiński. Film o misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego wchodzi do kin 15 marca.
Audio
  • Joanna Sławińska i Artur Cichmiński recenzują premiery filmowe (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Narada u Bora-Komorowskiego.
Narada u Bora-Komorowskiego.Foto: Kino Świat/ Bartosz Mrozowski

Samotna misja Nowaka-Jeziorańskiego miała zadecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie. Główny bohater, w tej roli Philippe Tłokiński, otrzymał zadanie przedostania się do Londynu, aby poinformować rząd RP na uchodźstwie o sytuacji w Warszawie. Po spotkaniu z angielskimi politykami, wraca do Polski bez dobrych wieści dla powstańców. Nie mogą oni oczekiwać pomocy ze strony aliantów.

- Nie jestem entuzjastą tego filmu. Uważam, że niestety roztrwonił potencjał. Był zapowiadany jako film szpiegowski, lepszy od Jamesa Bonda. To bardzo niebezpieczne, śmiałe i nawet aroganckie stwierdzenie – ocenił Artur Cichmiński.

Krytyk bardzo wysoko ocenia scenę katastrofy lotniczej, która – jego zdaniem - jest na poziomie hollywoodzkim, ale uważa, że jest to jedna z niewielu scen wartych uwagi. - Z jednego ujęcia filmu jeszcze nie utkano – przyznał.

W audycji recenzje również innych nowości filmowych, które wchodzą właśnie do polskich kin, m.in. "Monument", "High Life", "Przemytnik". Ponadto w audycji, z okazji Dnia Węgierskiego w Polskim Radiu, który przypada w piątek 15 marca, o współczesnym kinie węgierskim opowiedział filmoznawca z UJ dr hab. Grzegorz Bubak. Przypomnieliśmy też fragment rozmowy Joanny Sławińskiej z aktorem Gezą Röhrigiem, który zagrał główną rolę w filmie "Syn Szawła", nagrodzonym Oscarem arcydziele węgierskiego reżysera Laszla Nemesa.

Zachęcamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 21.12

abi/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Philippe Tłokiński: o Nowaku-Jeziorańskim można zrealizować niejeden film

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 18:00
"Kurier" - nowy film Władysława Pasikowskiego wchodzi na ekrany 15 marca. Film inspirowany jest sekretną misją słynnego kuriera Armii Krajowej, Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Akcja filmu rozpoczyna się kilkadziesiąt dni przed inicjującą Powstanie Warszawskie godziną "W". Z Philippe'em Tłokińskim, wcielającym się w rolę kuriera, rozmawiała Joanna Sławińska. 
rozwiń zwiń