"Avengers: Koniec gry" i "Vox Lux" wśród ostatnich kwietniowych premier

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 12:00
Wśród sześciu premier filmowych, które wchodzą w tym tygodniu do kin, nie brakuje produkcji z gatunku dramatu, komedii, thrillera, fantastyki. Wśród propozycji znajdują się filmy wyczekiwane przez kinomanów: "Avengers: Koniec gry" i amerykański dramat "Vox Lux". 
Audio
  • Ostatnie premiery kinowe w kwietniu (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Film "Vox Lux" w reżyserii Brady'ego Corbeta z Natalie Portman i Jude Law w rolach głównych opowiada historię Celeste, gwiazdy popu. Opowieść jest podzielona na rozdziały, przez co reżyser daje swojemu dziełu wyrafinowaną strukturę. Produkcja Corbeta doceniona przez Polaków, będzie filmem otwierającym krakowski festiwal kina niezależnego "OFF Camera", który rozpoczyna się dzisiaj (26.04).

Alicja Myśliwiec, rzecznik festiwalu, mówi, że w czasie całego wydarzenia odbędzie się 250 pokazów filmowych, a sam festiwal zgromadzi ponad 400 gości z całego świata. - Punktualnie w samo południe zaczynamy festiwal konferencją otwarcia, a wieczorem odbędzie się uroczysta gala - dodaje. Festiwal będzie trwał do 5 maja.Kolejnymi premierami kończącymi miesiąc są wyczekiwane produkcje, m.in. "Avengers. Koniec gry", amerykańska produkcja z gatunku science - fiction, która jest nie tylko kontynuacją historii przestawionej w filmie "Wojna bez granic", ale również nawiązuje do tego co było w filmach Marvela, "Pewnego dnia" - dramatu węgierskiego opowiadającego historię Anny - zatroskanej matki i żony. W tym filmie fabuła przedstawia życie głównej bohaterki. 

Widzowie w tym tygodniu będą mogli obejrzeć dokument "W rytmie Kuby" opowiadający o nowoorleandzkim zespole szukającym swoich muzycznych korzeni na Kubie. Do kin wchodzi również "Terapia" dreszczowiec niemiecki, którego akcja dzieje się w Polsce. Przejmująca opowieść o matce i córce, które przyjeżdżają do małej wioski na terapię grupową. Premierę w tym tygodniu ma również norwesko - szwedzka produkcja w reżyserii Christiana Lo pt.:"Mamy talent". Jest to komedia o o bardzo młodych przyjaciołach, którzy kochają muzykę i chcą zagrać jako zespół na jednym z norweskich festiwali.

W audycji wspomniano o wielkich artystach, którzy zmarli w ostatnim tygodniu - Tadeuszu Plucińskim, legendarnym polskim aktorze, który zagrał w największych polskich produkcjach. Aktor odszedł w wieku 92 lat. W tym tygodniu francuscy widzowie żegnają Jeana-Pierre Marielle'a, który w swoim życiu zagrał w ponad 100 filmach, laureata prestiżowych nagród. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Michał Montowski 

Gość: Alicja Myśliwiec (rzecznik prasowy festiwalu OFF Camera w Krakowie), Artur Cichmiński (krytyk filmowy) 

Data emisji: 25.04.2019

Godzina emisji: 21.11 

ans/kh

Czytaj także

"Green book". Podróż ucząca tolerancji

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 14:34
"Green book" to opowieść, w której podróż jest elementem zbliżającym do siebie głównych bohaterów. Film zabiera nas do Ameryki Południowej lat 60. i niesie za sobą bardzo cenną lekcję - tolerancję wobec drugiego człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2019. Artur Cichmiński: "Zimna wojna" hegemonem tegorocznych nagród

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 22:00
W czwartek odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do polskich nagród filmowych Orły 2019. Nagrodę za osiągnięcia życia otrzyma w tym roku reżyser, scenarzysta, producent i pedagog Krzysztof Zanussi. Pozostałych laureatów poznamy podczas gali 25 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jazda obowiązkowa" i "Warszawa: miasto podzielone" - filmy dokumentalne z historią w tle

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 11:54
Oba filmy opowiadają niezywkle emocjonujące historie. Pierwszy "Jazda obowiązkowa" autorstwa Ewy Kochańskiej opowiada historię Julii i jej rodziny, "Warszawa: miasto podzielone" w reżyserii Erica Bednarskiego, to z kolei opowieść o getcie warszawskim skonfrontowana ze współczesną Warszawą. 
rozwiń zwiń