Maj pod znakiem kina

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 16:05
W audycji przedstawimy propozycje kinowe, na które warto wybrać się w maju. Powiemy m.in. o dramacie "Tranzyt" i horrorze "Smętarz dla zwierzaków".
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: gagnonm1993/Pixabay.com

Maj rozpoczyna się w kinie następującymi filmami:

1. "Tranzyt"  - dramat francusko-niemiecki w reż. Christiana Petzolda z rewelacyjnym Franzem Rogowskim w roli głównej. We Francji rozpoczęła się inwazja nazistowska. Georg pomaga w wywiezieniu z Paryża znanego pisarza, który umiera w drodze. Po przejęciu jego tożsamości Georg dociera do Marsylii, skąd może uciec do Meksyku. Spotyka jednak Marie - żonę pisarza, która szuka męża.

2. "Cała prawda o Szekspirze" - dramat biograficzny, brytyjski w reż. Kennetha Branagha. Nowa opowieść o wielkim dramaturgu i jego czasach. Grają: Kenneth Branagh, Judi Dench, Ian McKellen.

3. "Smętarz dla zwierzaków" - horror USA. Dr Louis Creed z żoną i dziećmi wyprowadza się na wieś, gdzie odkrywa dziwne cmentarzysko. Niebawem dojdzie w rodzinie do tragedii.

4. "Iron sky. Inwazja" - trzecia część komedii science fiction prod. belgijsko-fińsko-niemieckiej w reż. Timo Vuorensola. Kosmiczni naziści zrujnowali Ziemię. Ostatni ludzie ukryli się w bazie na Księżycu. Okazuje się, że we wnętrzu Ziemi jest coś, co może uratować świat. Rozpocznie się  więc wyprawa do wnętrza planety.

Ponadto w audycji zapowiedź festiwalu Millenium Docs Against Gravity.

Na "Magazyn bardzo filmowy" w czwartek (2.05) o 21.05 zaprasza Michał Montowski.

K.A/abi


Zobacz więcej na temat: kino recenzja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak