Robert Więckiewicz o filmie "Ja teraz kłamię" - jest wielowarstwowy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 21:09
"Ja teraz kłamię" to jeden z filmów, które mają w tym tygodniu premierę. Jest to nowe dzieło Pawła Borowskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanego obrazu "Zero". Robert Więckiewicz gra tam epizodyczną rolę i jego zdaniem, ją i inne role można odczytywać na wiele sposobów.
Audio
  • Recenzje filmów w tym "Ja teraz kłamię" i rozmowa z Robertem Więckiewiczem (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Robert Więckiewicz w filmie Ja teraz kłamię
Robert Więckiewicz w filmie "Ja teraz kłamię"Foto: Olaf Tryzna/Kino Świat

Troje celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show "Konfesjonał Gwiazd" wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji marzeń. Zasadniczy temat, jaki jest poruszany to zagubienie w chaosie informacyjnym i to zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej. A finał zaskoczy absolutnie wszystkich.

W filmie występują między innymi Joanna Kulig, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Agata Buzek, Marian Dziędziel, Paulina Walendziak, Rafał Maćkowiak i Robert Więckiewicz, jako menadżer głównego bohatera.

Aktor przyznaje, że film to w całości oryginalne dzieło reżysera. - Jest to kino, które podejmuje bardzo ważne wątki, dotyczące współczesności i naszego życia, naszej rzeczywistości, ale robi to bardzo przewrotnie i w niekonwencjonalny sposób - mówi Robert Więckiewicz w specjalnym wywiadzie dla radiowej Jedynki. Aktor zwraca uwagę, że widać jak media obecnie funkcjonują, a widzowie już się nauczyli, co to jest prawdą, postprawda, fake news. Więckiewicz jest zdania, że dla uważnego widza, który będzie chciał sięgnąć głębiej, niż tylko to, co widać na ekranie, będzie to gratka. - Tam pod spodem jest wiele warstw interpretacyjnych i jedna z nich, czarno na białym pokazuje, nawet z wyostrzeniem, jak obecnie funkcjonuje przynajmniej część mediów, jakie to jest bagno - mówił aktor Joannie Sławińskiej.

Robert Więckiewicz zauważa też, że wszystkie postacie w filmie w zależności od kontekstu są różne. - Nic nie jest takie, jak się na początku wydaje i nikt nie jest taki, jaki się na początku wydaje - podsumował. Podobnie jest z jego rolą. Mówi również, że jak kręcony był film

Poza tym recenzje filmów:

"Świadkowie Putina". Reżyser filmu Witalij Manski był szefem departamentu dokumentalnego rosyjskiej telewizji publicznej, kiedy kraj przechodził z epoki Jelcyna do autorytarnego reżimu Putina. Dlatego mógł nakręcić tak bliskie kadry.

"Anna". Luc Besson, specjalista od filmowych silnych kobiet, wprowadza na kinowy firmament kolejną gwiazdę - Sashę Luss jako ANNĘ. Paryska supermodelka uwikłana w międzynarodową walkę wywiadów podejmuje grę, w której stawką mogą być losy świata.

"Z głową w chmurach". 12-letni Niilas mieszka z ojcem i prawie nie zna matki. Tego lata chłopiec niechętnie jedzie z Belgii do Laponii, gdzie jego matka i jej nowa rodzina mieszkają wśród Saamów, ludu hodowców reniferów. Ta podróż odmieni go na zawsze.

Ponadto w audycji:

O 12. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych, który odbędzie się w dniach 5 - 11 lipca. mówią Marcin Giżycki, dyrektor artystyczny i Olga Sokal, rzeczniczka prasowa festiwalu

Zapowiadamy rozpoczynający się w piątek (28.06) Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach. W tym roku na festiwalu w konkursie głównym nie ma polskich filmów, a o główną nagrodę ubiega się 12 obrazów.

Posłuchaj całej audycji.

***

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska 

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Robert Więckiewicz (aktor), Marcin Giżycki (dyrektor artystyczny festiwalu "Animator"), Olga Sokal (rzecznik prasowy festiwalu) 

Data emisji: 27.06.2019

Godzina emisji: 21.10

ag


Czytaj także

"Słodki koniec dnia" - to opowieść o kobiecie wolnej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 12:15
10 maja premiera filmu "Słodki koniec dnia" w reżyserii Jacka Borcucha. - Chciałem opowiedzieć o wielkiej poetce, która nie przypomina zgarbionej staruszki, tylko gwiazdę punkrocka - mówi artysta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Zawierucha w Cannes z najnowszym filmem Quentina Tarantino

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 17:27
Siedmiominutową owacją na stojąco przyjęła canneńska publiczność film "Pewnego razu w Hollywood" ("Once Upon a Time in Hollywood"). Akcja dzieje się w Los Angeles w 1969 roku, a główne role grają Brad Pitt, Leonardo DiCaprio i Margot Robbie. W obsadzie jest również Rafał Zawierucha, który wcielił się w postać Romana Polańskiego. Po canneńskiej  premierze rozmawiała z aktorem Joanna Slawińska
rozwiń zwiń