"Spider-Man. Daleko od domu", czyli koniec 3. fazy Marvel Cinematic Universe

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 13:00
Lipiec otwierają filmy wakacyjne, różne gatunkowo i nierzadko ambitne w danym gatunku. Jednym z nich jest wyczekiwany przez miliony fanów na całym świecie "Spider-Man. Daleko od domu" - kolejna propozycja Marvella z jednym z ulubionych bohaterów młodszych widzów.
Audio
  • Na co latem do kina? (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Tom Holland
Tom HollandFoto: PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Peter Parker (Tom Holland) wyrusza na szkolne wakacje do Europy... ale nie będzie mu dane odstawienie kostiumu Spider-Mana na zbyt długo. 

- To pierwszy film po wielkim finale "Avengers: Koniec gry". Jest to dosyć klasyczna kontynuacja całej serii zrealizowana, tak jak poprzednie, części na bardzo wysokim poziomie, a przy okazji mająca elementy komediowo-młodzieżowe i chyba tym najbardziej różni się od innych rzeczy, które w ramach tej franczyzy (Marvel Cinematic Universe - red.) powstały - mówi w "Magazynie bardzo filmowym" w radiowej Jedynce krytyk Artur Cichmiński i zaznacza, że "kapitalny Tom Holland idealnie portretuje Petera Parkera".

- Tom Holand znajduje balans pomiędzy jednoznacznością postaci komiksowej a pewną niejasnością postaci dorastającego chłopaka - dodaje z kolei Michał Montowski. 

W "Magazynie bardzo filmowym" Michał Montowski i Arturch Cichmiński oceniali także inne premiery kinowe tego tygodnia, m.in.: "Moja gwiazda. Teen spirit", "Pamiątki Claire darling", "Imprezowi rodzice", "Supa modo","Midsommar. W biały dzień". Które z filmów warto zobaczyć? Ponadto w audycji: 42. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach oraz rozmowa Joanny Sławińskiej z Anną Biedrzycką-Sheppard o kostiumach, które tworzyła do filmu "Spiderman. Daleko od domu". Więcej w nagraniu a na całą rozmowę z kostiumografką zapraszamy do "Kulturalnej Jedynki" w piątek (5.07) o godz. 21.05.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 04.07.2019

Godzina emisji: 21.11

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwa 38. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 13:36
W Koszalinie trwa najstarszy w Polsce festiwal filmowy, podczas którego można zobaczyć debiuty reżyserów młodego pokolenia. To już 38. edycja festiwalu "Młodzi i Film". - Róbcie filmy, a nie sztukę. Wtedy sztuka wyjdzie sama - apeluje do twórców Artur Cichmiński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń