"Jary": Oddział Zamknięty bardziej łączy niż dzieli

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 17:50
- Tak naprawdę, to nigdy nie chciałem być wokalistą. Zawsze chciałem grać na gitarze. Zacząłem śpiewać, bo nie miał kto tego robić w zespole. Ważne jest to, co chcemy przekazać muzyką - mówi Krzysztof "Jary" Jaryczewski. Już niedługo jego zespół wystąpi na koncercie w ramach "Sceny Szpilmana. Jedynka Live".
Audio
  • Jary Oddział Zamknięty w "Muzycznej Jedynce" (Jedynka)

Kolejne pokolenia sympatyków polskiego rocka z sentymentem wspominają utwory zespołu Oddział Zamknięty. Jego współzałożycielem i pierwszym wokalistą był Krzysztof "Jary" Jaryczewski, który obecnie stoi na czele formacji Jary Oddział Zamknięty, stanowiącej jego osobną kontynuację.

- Mamy wielopokoleniowe grono fanów. Tych, którzy byli na początku, później ich dzieci, a teraz wnuki. Na ostatniej płycie starałem się ożywić ducha, który towarzyszł nam, gdy mieliśmy po 20 lat, kiedy powstał zespół. Kiedy ważna była muzyka i przekaz, który chcieliśmy wyrazić w muzyce i słowach - opowiada "Jary".

Gość Jedynki jest zdania, że Oddział Zamknięty od samego początku bardziej łączy niż dzieli. - To był zespół awangardowy, ale również popularny. Było to trudno pogodzić, ale mieliśmy fanów, którzy słuchali również Republiki, ale także takich słuchających TSA czy Maanamu - słyszymy.

Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Zbyszek Bieniak i Hania Jaryczewska zapraszają 26 lipca na "Scenę Szpilmana. Jedynka Live". W jej ramach odbędzie się koncert zespołu Jary Oddział Zamknięty. Będzie to koncert z okazji 40-lecia zespołu i 35-lecia wydania pierwszej kultowej płyty.

Czy "Jary" ożywi ducha, który towarzyszył Oddziałowi Zamkniętemu? Jakie marzenie miał w latach siedemdziesiątych, kiedy czas spędzał w kawalerce w Warszawie? Czy muzycy z Oddziału Zamkniętego rywalizują ze sobą?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Krzysztof "Jary" Jaryczewski (artysta), Zbyszek Bieniak (artysta) i Hania Jaryczewska (menedżer)

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 14.22

DS

Czytaj także

Reggaesaid: można wygrać program, ale bez ciężkiej pracy nic się nie osiągnie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 14:36
Reggaeside w "Muzycznej Jedynce" opowiedzieli o tym, co dzieje się w karierze muzyków po uczestnictwie w talent show, co jest dla nich priorytetem w tworzeniu muzyki i jak definiują sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Stańko o Moniuszko Polish Jazz: to festiwal nie tylko dla melomanów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:05
Piosenkarka Krystyna Stańko opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" o koncercie Moniuszko Polish Jazz, utworach Stanisława Moniuszki w wykonaniu Włodka Pawlika i swoich osobistych, muzycznych planach.
rozwiń zwiń