Hoolywoodzka produkcja debiutuje w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 14:19
- To jest film o Łodzi pięknej i Łodzi z perspektywy zamożnych rodzin, które mają wpływ na to, co dzieje się w państwie i które są w tej bardzo dobrej sytuacji, że współtworzą to miasto i jego kulturę - mówi Bożena Intrator, scenarzystka filmu "Znajdę Cię". Właśnie ta ekranizacja będzie filmem otwarcia podczas rozpoczynającego się dziś Transatlantyk Festival w Łodzi.
Audio
  • Film "Znajdę Cię" na festiwalu w Łodzi (Jedynka/ Kulturalna Jedynka)
Film kręcono m.in. w Łodzi i Krakowie. W rolach głównych wystąpili Adelaide Clemens i Leo Suter
Film kręcono m.in. w Łodzi i Krakowie. W rolach głównych wystąpili Adelaide Clemens i Leo SuterFoto: Materiały prasowe

Filmem otwarcia zbliżającego się Transatlantyk Festival w Łodzi będzie hollywoodzka produkcja "Znajdę Cię" w reżyserii Marthy Coolidge.

- Martha Coolidge jest ikoną kinematografii amerykańskiej. Jako bardzo młoda dziewczyna wyreżyserowała serię komedii. Pierwsza to była "Dziewczyna z doliny", później "Prawdziwy geniusz" i "Historia Rose". Właśnie tam zadebiutowali bardzo znani aktorzy, tacy jak Nicolas Cage, Robert Downey Jr. czy Laura Dern - opowiada Bożena Intrator.

Jak przyznaje scenarzystka, w filmie "Znajdę Cię" bardzo ważną rolę odgrywa muzyka. - Jest jakby jednym z głównych bohaterów naszego filmu - dodaje.

W jaki sposób udało się stworzyć hollywoodzką ekipę? Dlaczego część łódzkich ulic było kręconych w Krakowie? Czy film "Znajdę Cię" jest współczesną historią Romeo i Julii? O tym w rozmowie z Bożeną Intrator.

Joanna Sławińska porozmawiała również z Bartkiem Pulcynem, jednym z organizatorów dziewiątej edycji Transatlantyk Festival. Jak okazuje się, festiwal odwiedzi znany meksykański reżyser Arturo Ripstein.

- Już jest w Polsce. Wybierze się w podróż sentymentalną, ponieważ jego rodzina pochodzi z Polski, więc dla niego jest to też powrót do korzeni. W kolejnych dniach zaprezentujemy jego trzy filmy, weźmie też udział w pokazach i będzie miał swoje masterclass. W niedzielę planowane jest spotkanie z widzami i ze wszystkimi osobami, które będą chciały poznać tego wybitnego meksykańskiego twórcę - mówi Bartek Pulcyn.

Poza tym w audycji recenzje filmów:

"Yesterday" (reż. Danny Boyle). Młody mężczyzna budzi się w świecie, gdzie nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów. Jest to brytyjska komedia muzyczna.

"Annabelle wraca do domu" (reż. Gary Dauberman). Demonologowie Ed i Lorraine Warren za wszelką cenę chcą uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Przywożą opętaną lalkę do zamkniętego pokoju w swoim domu. Film jest amerykańskim horrorem.

"Stuber" (reż. Michael Dowse). Kierowca Ubera zostaje zwerbowany do pomocy przez detektywa, który pracuje nad najtrudniejszą sprawą w karierze. Gatunek? Komedia.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska 

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Bożena Intrator (scenarzystka filmu „Znajdę Cię”), Bartek Pulcyn (Transatlantyk Festival)

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 21.10

DS


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oskarowe szanse polskich filmów "Zimna wojna" i "Komunia"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 21:45
W audycji "Magazyn bardzo filmowy" wspólnie z Arturem Cichmińskim omawiamy filmy, które właśnie wchodzą na ekrany polskich kin. Z Anną Serdiukow rozmawiamy o najbardziej oczekiwanych filmach przyszłego roku oraz podsumowujemy Europejskie Nagrody Filmowe oraz  omawiamy szanse oscarowe polskich filmów: fabularnej "Zimnej wojny" i dokumentu "Komunia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa 38. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 13:36
W Koszalinie trwa najstarszy w Polsce festiwal filmowy, podczas którego można zobaczyć debiuty reżyserów młodego pokolenia. To już 38. edycja festiwalu "Młodzi i Film". - Róbcie filmy, a nie sztukę. Wtedy sztuka wyjdzie sama - apeluje do twórców Artur Cichmiński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń