Kino Letnie Sopot-Zakopane. Festiwal od morza do Tatr

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 11:18
- Siłą tego festiwalu jest to, że projekcje odbywają się codziennie, zarówno w Sopocie, jak i Zakopanem, a wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny - powiedział prosto z festiwalu Paweł Adamski, dyrektor wydarzenia. Jakie seanse filmowe uwzględnione są w programie?
Audio
  • Na co do kina latem? (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
plakat festiwalu
plakat festiwaluFoto: mat. prasowe

Kino Letnie Sopot-Zakopane jest najdłuższym, wakacyjnym festiwalem filmowym. Wystartował 1 lipca i potrwa aż 62 dni. Repertuar festiwalu został podzielony na cykle tematyczne: "Prawdziwe historie", "Familijne wotrki", "Made in Poland", "Festiwalowe czwartki", "Piątki ze storytel", "Oscary" oraz "Kobiece niedziele".

Festiwal cumuje w Giżycku 

- Festiwal sięga także do Giżycka, gdzie można oglądać filmy z przycumowanych jachtów, łódek i motorówek. Wszystko to dzięki naszej specjalnej częstotliwości radiowej, która obejmuje teren festiwalu - powiedział Paweł Adamski, dodając, że w Giżycku filmy można oglądać we wtorki i środy.

Dyrektor festiwalu poza wartością artystyczną wydarzenia i bogatym repertuarem filmowym wskazuje również inne jego zalety. - Siłą tego festiwalu jest również to, że projekcje odbywają się codziennie, zarówno w Sopocie, jak i Zakopanem. Filmy prezentowane są na gigantycznym ekranie, a wstępy na seanse są bezpłatne - dodał Paweł Adamski.

Z jakimi znanymi artystami będzie można porozmawiać na festiwalu Kino Letnie Sopot-Zakopane? Jakie kinowe "hity" będzie można obejrzeć w repertuarze? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której była mowa także o premierach kinowych najbliższego weekendu a są nimi m.in.:

1. "KRÓL LEW" - po sukcesie klasycznej disneyowskiej animacji, powraca Simba w wersji animowanych sylwetek zwierząt.

2. "I ZNOWU ZGRZESZYLIŚMY, DOBRY BOŻE!" - druga część francuskiej komedii o perypetiach konserwatywnej rodziny, której cztery córki wyszły za "kolorowych".

3. "DIEGO" - dokumentalny film o Maradonie. Autorem jest dokumentalista Asif Kapadi.

4. "TRAFIKANT" - dramat i z nieodżałowanym Bruno Gantzem w roli Zygmunta Freuda.

5. "FIGHTER" - polski dramat sportowy, w którym zawodnik MMA walczy z bokserem.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 21.11

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fenomen Wiedźmina. Twórczość Andrzeja Sapkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 17:11
Przygody bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego po raz pierwszy ukazały się drukiem w 1986 roku i do tej pory kariera "Wiedźmina" bardzo dobrze się rozwija. Oprócz powstania cyklu powieści pojawiły się m.in. gry karciane i komputerowe, komiks, serial telewizyjny, film kinowy. Obecnie powstaje również amerykański serial na podstawie "Wiedźmina". Jaki jest jego fenomen?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spider-Man. Daleko od domu", czyli koniec 3. fazy Marvel Cinematic Universe

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 13:00
Lipiec otwierają filmy wakacyjne, różne gatunkowo i nierzadko ambitne w danym gatunku. Jednym z nich jest wyczekiwany przez miliony fanów na całym świecie "Spider-Man. Daleko od domu" - kolejna propozycja Marvella z jednym z ulubionych bohaterów młodszych widzów.
rozwiń zwiń