Krzysztof "Jary" Jaryczewski na Scenie Szpilmana w cyklu "Jedynka live!"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 14:05
W piątek 26 lipca w koncertowym cyklu Programu 1 Polskiego Radia z okazji 40-lecia zespołu i 35-lecia wydania pierwszej płyty, zagrał Krzysztof "Jary" Jaryczewski. 
Audio
  • Krzysztof "Jary" Jaryczewski na Scenie Szpilmana w cyklu "Jedynka live!" (zapis koncertu)
Krzysztof Jary Jaryczewski
Krzysztof "Jary" Jaryczewski Foto: W. Kusiński/ Polskie Radio

Występ w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie był kolejnym wydarzeniem w ramach kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata "Scena Szpilmana – Jedynka Live!”.

Pokolenia sympatyków rocka z sentymentem wspominają utwory Oddziału Zamkniętego. Jego współzałożycielem i pierwszym wokalistą był Krzysztof "Jary" Jaryczewski – obecny lider zespołu Jary Oddział Zamknięty, stanowiącego kontynuację kultowej formacji. – Mamy wielopokoleniowe grono fanów. Tych, którzy byli na początku, później ich dzieci, a teraz wnuki. Na ostatniej płycie starałem się ożywić ducha, który towarzyszył nam, gdy mieliśmy po 20 lat, kiedy powstał zespół. Kiedy ważna była muzyka i przekaz, który chcieliśmy wyrazić w muzyce i słowach – opowiadał gość "Muzycznej Jedynki".

Artysta podkreślił także, że to ważny rok w jego muzycznej karierze i niezwykle intensywny czas dla całego zespołu – Parę rzeczy się szykuje. W tym roku jest 40-lecie zespołu i 35-lecie pierwszej płyty. Będzie też książka, więc ten rok jest dosyć szczególny – dodaje Krzysztof "Jary" Jaryczewski.

Słuchacze radiowej Jedynki już w najbliższy piątek mogli świętować wspólnie z zespołem. Koncert formacji Jary Oddział Zamknięty w ramach kameralnego cyklu muzycznych spotkań "Scena Szpilmana – Jedynka Live!" na antenie radiowej Jedynki byl emitowany 26 lipca po godz. 20.00. Wydarzenie poprowadził Zbigniew Zegler.

mat. promocyjne

Zobacz więcej na temat: koncert Krzysztof Jaryczewski