X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"notofest" - 3. Festiwal Filmowy Suwałki

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 11:59
Dla miłośników kina i jego twórców czeka porcja filmowych wzruszeń, podczas trwającego właśnie festiwalu filmowego w Suwałkach, który zakończy się 17 sierpnia 2019 roku uroczystą galą. - Festiwal skupia się na filmach fabularnych krótkometrażowych "no to short". To są filmy, które mają wbić widzów w siedzenie. Szukamy historii, która powali - mówi Maciej Dydyński, dyrektor artystyczny festiwalu. 
Audio
  • "notofest" - 3. Festiwal Filmowy Suwałki (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
plakat festiwalu
plakat festiwaluFoto: mat. promocyjne

Przedstawienie ciekawej historii w filmie krótkometrażowym jest wyzwaniem dla jego twórców. Dyrektor artystyczny wyjaśnił słuchaczom radiowej Jedynki, dlaczego osią całej imprezy jest konkurs "no to short". - Chcieliśmy przybliżyć widzom krótki metraż, który często jest niełatwy do zobaczenia - dodaje. 

Na uroczystej gali będą wyświetlane wszystkie osiem filmów, które zakwalifikują się do finału. - Będzie to uczta filmowa dla miłośników kina, po seansach nastąpi koncert muzyczny - mówi Maciej Dydyński. Wstęp na festiwal oraz na wydarzenia towarzyszące jest wolny. 

W audycji była również mowa o przeglądzie filmów ze słynnej listy 50. ulubionych produkcji Susan Sontag - jednej z najważniejszych intelektualistek XX wieku. Pokaz wybranych filmów odbył się w kinie "Iluzjon- Muzeum Sztuki Filmowej". - Wspomniana lista 50. filmów z 1977 roku została opublikowana w ramach jej dzienników i tak naprawdę jest komentarzem Sontag na temat natury kina - stwierdza Weronika Wróblewska z kina Iluzjon. 

Gość audycji zaznacza, że pokaz filmów ze słynnej listy Sontag jest udanym eksperymentem. - Powtarzamy lipcowy program w sierpniu. We wrześniu rusza nowa odsłona - dodaje. 

Na antenie radiowej Jedynki Michał Montowski wraz z Arturem Cichmińskim zrecenzowali premiery filmowe tego tygodnia. Według kinomanów, jednym z najbardziej oczekiwanych filmów jest pełnometrażowa fabuła Quentina Tarantino pt: "Pewnego razu w Hollywood". Film opowiada historię aktora Rica Daltona, którego gra Leonardo di Caprio oraz jego przyjaciela kaskadera - Cliffa Bootha, w którego postać wciela się niezapomniany Brad Pitt. W produkcji występuję wątek Romana Polańskiego i jego żony Sharon Tate. Rolę Polańskiego zagrał Rafał Zawierucha. 

-  To jest Quentin Tarantino. Tu trzeba się przygotować na pewną wariację. To jest ta delikatna sprawa, ponieważ film wiąże prawdziwą historię z fikcją - ocenia Artur Cichmiński, krytyk filmowy.  

Dla fanów "komediodramatów" strzałem w dziesiątkę jest film pt. "Gdzie jesteś, Bernadette" opowiadającą historię ekscentrycznej, utalentowanej pani architekt, która jest osobą łatwo popadającą w konflikty. Mimo udanego życia rodzinnego nie potrafi być osobą w pełni cieszącą się życiem. - To jest obraz, który pokazuje swego rodzaju zagubienie i egoizm osoby wrażliwej, artystki, która nie może odnaleźć się w normowanym świecie, który ją otacza - mówi Artur Cichmiński. 

Jakie produkcje będziemy mogli zobaczyć w kinach w tym tygodniu? Które z 50. ulubionych filmów Susan Sontag wyświetlane są w kinie Iluzjon? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Michał Montowski 

Goście: Weronika Wróblewska (kino "Iluzjon"), Maciej Dydyński (dyrektor artystyczny festiwalu filmowego "notofest" w Suwałkach), Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 15.08.2019

Godzina emisji: 21.10

ans/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jazda obowiązkowa" i "Warszawa: miasto podzielone" - filmy dokumentalne z historią w tle

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 11:54
Oba filmy opowiadają niezywkle emocjonujące historie. Pierwszy "Jazda obowiązkowa" autorstwa Ewy Kochańskiej opowiada historię Julii i jej rodziny, "Warszawa: miasto podzielone" w reżyserii Erica Bednarskiego, to z kolei opowieść o getcie warszawskim skonfrontowana ze współczesną Warszawą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwalowe filmowe emocje w różnych miastach w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 18:01
Jeden już trwa, drugi niedługo się rozpocznie. Mowa o festiwalach filmowych, które odbywają się w różnych miastach Polski. Pierwszy to krakowski Festiwal Kina Niezależnego "OFF Camera", drugi, który rozpocznie się 10 maja, to festiwal filmów dokumentalnych "Dogs Against Gravity".
rozwiń zwiń

Czytaj także

72. Festiwal Filmowy w Cannes świętem międzynarodowej kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 13:00
- Właściwie nie ma drugiego festiwalu, który tak bardzo by celebrował kino, reżyserów i gwiazdy - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Kwiatkowski, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Kino". Zwycięzców festiwalu poznamy 25 maja, a "Magazynie bardzo filmowym" mowa była także o polskim festiwalu "Docs Against Gravity" oraz o premierach wyczekiwanych filmów. 
rozwiń zwiń