"Sługi wojny" w kinach. Czy warto zobaczyć nowy film z Piotrem Stramowskim?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 12:30
Koniec sierpnia to kilka interesujących premier kinowych. Na co wybrać się do kina w ostatnim tygodniu wakacji? Jedną z propozycji jest obraz "Sługi wojny" Mariusza Gawrysia z Piotrem Stramowskim w roli głównej. 
Audio
Aktor Piotr Stramowski przed premierą filmu Sługi wojny
Aktor Piotr Stramowski przed premierą filmu "Sługi wojny"Foto: PAP/Marcin Obara

Znalezione zostaje ciało profesora Jerzego Abramskiego - specjalisty od przeszczepu szpiku i szefa firmy działającej na polu transplantologii. Jest jasne, że mężczyzna został zamordowany. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Samborski, ksywa "Sambor" (Piotr Stramowski). Na miejscu policjant dowiaduje się, że będzie zmuszony poprowadzić śledztwo wspólnie z młodszą aspirant Martą Zadarą (Maria Kania).

- Piotr Stramowski, który miał nieszczególnie udany występ w filmie "Fighter" tutaj, jak ma całkiem zgrabnie napisany dialog, to miło się go słucha. Już nie mówiąc o tym, że się całkiem ciekawie na niego patrzy. Myślę, że to jest taki nasz bohater kina akcji. Na naszą modłę i na nasze warunki - mówi w "Magazynie Bardzo Filmowym" krytyk filmowy Artur Cichmiński.  - Życzyłbym sobie, żeby było trochę więcej akcji, ale bardzo przyjemnie się ten film oglądało - dodaje. 


W audycji Artur Cichmiński i Michał Montowski zrecenzowali także filmy: amerykańsk dreszczowiec "Świat w ogniu" oraz dramaty: "Królowe zbrodni" i "Piranie".W pierwszej części magazynu mówiliśmy o XVI Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, w ramach którego prezentowane są filmy inspirowane tekstami Józefa Hena. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Monika Wasowska 

Data emisji: 23.08.2019

Godzina emisji: 21.11

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwa 38. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 13:36
W Koszalinie trwa najstarszy w Polsce festiwal filmowy, podczas którego można zobaczyć debiuty reżyserów młodego pokolenia. To już 38. edycja festiwalu "Młodzi i Film". - Róbcie filmy, a nie sztukę. Wtedy sztuka wyjdzie sama - apeluje do twórców Artur Cichmiński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń