X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ból i blask" w kinach. Czy warto zobaczyć nowy film z Banderasem?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 18:46
Koniec sierpnia to kilka interesujących premier kinowych. Na co warto wybrać się do kina w ten weekend? Jedną z propozycji jest obraz "Ból i blask" - najnowszy film w reżyserii Pedro Almodovara z Antoniem Banderasem w roli głównej. 
Audio
Fotos z filmu Ból i blask Pedro Almodovara
Fotos z filmu "Ból i blask" Pedro AlmodovaraFoto: mat. promocyjne

Jest to bardzo osobiste i w pewnej mierze autobiograficzne dzieło hiszpańskiego twórcy, opowieść o przemijaniu, starzeniu się, pogodzeniu z losem.

- Pedro Almadovar nie ukrywa, że film bazuje na jego autobiografii. Rzeczywiście jest taką formą pewnej fantazji artystycznej, gdzie Almadovar rozlicza się ze swoją historią, kinem, sztuką i wrażliwością. Tytuł "Ból i blask" jest związany z fizycznymi dolegliwościami, które też mają na niego wpływ i składają się na jego kondycję - komentuje w "Magazynie Bardzo Filmowym" krytyk filmowy Artur Cichmiński. - Mówi się wiele dobrego o tym filmie. O jego konstrukcji, o tym jak Almadovar prowadzi całą narrację i kreuje tą opowieść. Jednak wydaje się, że ten film nie byłby aż tak dobry, gdyby nie Antonio Banderas - dodaje.

W audycji Artur Cichmiński i Michał Montowski zrecenzowali także filmy: francuski dramat "Na zawsze razem" i amerykański kryminał "Złodziej i oszustka".

W pierwszej części magazynu mówiliśmy o 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fabularnych w Wenecji. Będzie on trwał do 7 września. O "Złotego Lwa" będzie walczyło 21 tytułów.

Zapowiedzieliśmy także przegląd w kinie Iluzjon "A więc wojna!". W przeddzień 40. rocznicy wybuchu II wojny zostaną pokazane odnalezione i zdigitalizowane unikalne filmy z Polskiej Agencji Telegraficznej z lat 1935-1939, które będą wyświetlone po raz pierwszy. Premierowe materiały filmowe PAT zestawione z niewykorzystanymi fragmentami propagandowego filmu Fritza Hipplera "Feldzug in Polen" oraz filmami zagranicznych korespondentów z Francji, Wielkiej Brytanii i USA z tamtego okresu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączego nagrania.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Grzegorz Rogowski (filmograf z Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualneg)

Data emisji: 30.08.2019

Godzina emisji: 21.11

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Avengers: Koniec gry" i "Vox Lux" wśród ostatnich kwietniowych premier

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 12:00
Wśród sześciu premier filmowych, które wchodzą w tym tygodniu do kin, nie brakuje produkcji z gatunku dramatu, komedii, thrillera, fantastyki. Wśród propozycji znajdują się filmy wyczekiwane przez kinomanów: "Avengers: Koniec gry" i amerykański dramat "Vox Lux". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spider-Man. Daleko od domu", czyli koniec 3. fazy Marvel Cinematic Universe

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 13:00
Lipiec otwierają filmy wakacyjne, różne gatunkowo i nierzadko ambitne w danym gatunku. Jednym z nich jest wyczekiwany przez miliony fanów na całym świecie "Spider-Man. Daleko od domu" - kolejna propozycja Marvella z jednym z ulubionych bohaterów młodszych widzów.
rozwiń zwiń