X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"O zwierzętach i ludziach" - historia Antoniny i Jana Żabińskich

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 15:13
Spośród premier kinowych, w tym tygodniu widzowie będą mogli zobaczyć film dokumentalny w reżyserii Łukasza Czajki pt: "O zwierzętach i ludziach" opowiadający historię rodziny Żabińskich, którzy przed wojną kierowali warszawskim zoo. Podczas okupacji dawali oni schronienie zagrożonym, głównie Żydom ratując ich z getta. 
Audio
  • "O zwierzętach i ludziach" - historia Antoniny i Jana Żabińskich (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Organizator i dyrektor warszawskiego ZOO dr Jan Żabiński z żoną Antoniną przy karmieniu bączka na tarasie mieszkania
Organizator i dyrektor warszawskiego ZOO dr Jan Żabiński z żoną Antoniną przy karmieniu bączka na tarasie mieszkaniaFoto: CAF/PAP/S. Dąbrowiecki

- W tym filmie bohaterowie zachowują swoją godność, poczciwość i człowieczeństwo. To jest godna pochwały postawa. Film Łukasza Czajki jest kolejnym dokumentem pełnometrażowym goszczącym na dużych ekranach i wnoszącym wartość zarówno filmową, ale też emocjonalną - mówił na antenie radiowej Jedynki Artur Cichmiński, krytyk filmowy. 

Reżyser Łukasz Czajka zdradził w "Magazynie bardzo filmowym", jak wyglądały początki pracy nad filmem. - Mój przyjaciel varsavianista Janusz Owsiany opowiedział mi tą historię i się nią zachwyciłem. Poczułem, że potrzebuję ją jakoś opowiedzieć. To historia o II Wojnie Światowej i nie tylko, jest ona inna od większości historii. 

Od początku z parkiem oraz rodziną Żabińskich związana była wybitna rzeźbiarka Magdalena Gross, która nie przechodząc do getta ukrywała się po stronie aryjskiej. - Pani Magda Gross z tego co wiem leczyła się z depresji. Lekarz jej zalecił, żeby zaczęła rzeźbić zwierzęta. Trafiła do zoo i zaprzyjaźniła się z Żabińskimi - powiedział gość audycji. 

Kolejnym polskim filmem, który w tym tygodniu zawitał do kin jest pełnometrażowa fabuła Patryka Vegi pt: "Polityka". Obsadę filmu stanowią m.in. Andrzej Grabowski, Iwona Bielska, Marcin Bosak, Zbigniew Zamachowski, Janusza Chabior czy Ewa Kasprzyk. Scenariusz do filmu jest dziełem Olafa Olszewskiego. W jakim świetle reżyser pokazał polską scenę polityczną? 

Wśród nowości w kinach będzie można obejrzeć film "Rodział 2", który jest ekranizacją powieści Stephena Kinga, "Sztuka ścigania się w deszczu" - komediodramat amerykański czy film "Między morzem a oceanem" - hiszpański dramat o dwóch braciach, którzy z trudem odnajdują się w realiach życia społecznego. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Michał Montowski 

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Łukasz Czajka (reżyser filmu pt: "O zwierzętach i ludziach")

Data emisji: 5.09.2019

Godzina emisji: 21.09

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak