Premiery tygodnia w "Magazynie bardzo filmowym"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:53
W tym tygodniu podczas audycji zrecenzujemy cztery filmy: dramat historyczny "Piłsudski", brytyjską produkcję Michaela Englera pt. "Downton Abbey", inspiorwany powieścią Stanisława Lema film "Głos Pana" oraz francuską komedię "Niezbędna konieczność". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Fer Gregory

"Piłsudski" to dramat historyczny w reżyserii Michała Rosy z Borysem Szycem w roli głównej. Portret marszałka ukazujący go w jego działalności niepodległościowej oraz w życiu prywatnym. Akcja zaczyna się w roku 1901. "Downton Abbey"- dramat kostiumowy brytyjski w reżyserii Michaela Englera. Jest rok 1927. - widzimy dom Granthamów po zakończeniu szóstego sezonu znanego serialu telewizyjnego. Rodzina i służba szykują się do królewskiej wizyty w posiadłości.
Miłosnicy kina będą mogli w tym tygodniu wybrać się na film "Niezbędna konieczność". Jest to francuska komedia romantyczna w reżyserii Erwanna Le Duca. Kapitan żandarmerii w małej miejscowości wiedzie życie rodzinne z owdowiałą i tęskniącą za miłością matką, bratem dziwakiem i jego córką. Pewnego dnia zjawia się Juliette- dziewczyna, której ukradła samochód naga kobieta - bo w okolicy grasują nudyści- ekstremiści – jak wyjaśnia żandarm. Juliette tymczasowo zamieszka w domu szefa żandarmerii.
"Głos Pana" z kolei jest to film inspirowany powieścią Stanisława Lema, lecz daleko odchodząca od niej produkcja s-f w reżyserii Gyorgya Palfiego. Młody mężczyzna poszukuje swojego ojca, zaginionego naukowca, który dla Stanów Zjednoczonych pracował nad tajnym projektem rozkodowania sygnałów z kosmosu. Opowieść o niemożności komunikacji z nieznanym, pełna wątpliwości etycznych. 

Ponadto w audycji: 

- zapowiedź Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy"

- przedstawienie sylwetki nominowanego do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Obraz": Krzysztofa Talczewskiego. 


***

Na "Magazyn bardzo filmowy" w czwartek (12.09) o godz. 21.05 zaprasza Michał Montowski. 

Zobacz więcej na temat: kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak