X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premiery tygodnia w "Magazynie bardzo filmowym"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:53
W tym tygodniu podczas audycji zrecenzujemy cztery filmy: dramat historyczny "Piłsudski", brytyjską produkcję Michaela Englera pt. "Downton Abbey", inspiorwany powieścią Stanisława Lema film "Głos Pana" oraz francuską komedię "Niezbędna konieczność". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Fer Gregory

"Piłsudski" to dramat historyczny w reżyserii Michała Rosy z Borysem Szycem w roli głównej. Portret marszałka ukazujący go w jego działalności niepodległościowej oraz w życiu prywatnym. Akcja zaczyna się w roku 1901. "Downton Abbey"- dramat kostiumowy brytyjski w reżyserii Michaela Englera. Jest rok 1927. - widzimy dom Granthamów po zakończeniu szóstego sezonu znanego serialu telewizyjnego. Rodzina i służba szykują się do królewskiej wizyty w posiadłości.
Miłosnicy kina będą mogli w tym tygodniu wybrać się na film "Niezbędna konieczność". Jest to francuska komedia romantyczna w reżyserii Erwanna Le Duca. Kapitan żandarmerii w małej miejscowości wiedzie życie rodzinne z owdowiałą i tęskniącą za miłością matką, bratem dziwakiem i jego córką. Pewnego dnia zjawia się Juliette- dziewczyna, której ukradła samochód naga kobieta - bo w okolicy grasują nudyści- ekstremiści – jak wyjaśnia żandarm. Juliette tymczasowo zamieszka w domu szefa żandarmerii.
"Głos Pana" z kolei jest to film inspirowany powieścią Stanisława Lema, lecz daleko odchodząca od niej produkcja s-f w reżyserii Gyorgya Palfiego. Młody mężczyzna poszukuje swojego ojca, zaginionego naukowca, który dla Stanów Zjednoczonych pracował nad tajnym projektem rozkodowania sygnałów z kosmosu. Opowieść o niemożności komunikacji z nieznanym, pełna wątpliwości etycznych. 

Ponadto w audycji: 

- zapowiedź Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy"

- przedstawienie sylwetki nominowanego do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Obraz": Krzysztofa Talczewskiego. 


***

Na "Magazyn bardzo filmowy" w czwartek (12.09) o godz. 21.05 zaprasza Michał Montowski. 

Zobacz więcej na temat: kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak