"Joker" w kinach. Jak wypada jedna z najbardziej oczekiwanych premier jesieni? Recenzja

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 11:32
Początek października to kilka interesujących premier kinowych a wśród nich "Joker", czyli nowy film o kultowym czarnym charakterze znanym z produkcji o Batmanie, w którym w głównych rolach zobaczymy m.in. Joaquina Phoenixa, Roberta De Niro i Zazie Beetz.
Audio
Joaquin Phoenix na premierze Jokera
Joaquin Phoenix na premierze "Jokera" Foto: PAP/Hahn Lionel/ABACA

- To film, który nie eksponuje niesamowitych scen akcji i nie kreuje widowiska na ekranie. Jest to dramat psychologiczny i społeczny, a mimo wszystko ten film aż kipi energią. Jest gorzki a z drugiej strony hipnotyzujący. No i ta rola Joaquina, który nie pozwala nawet na chwilę oderwać się od tego, co oglądamy na ekranie - mówi w "Magazynie bardzo filmowy" krytyk Artur Cichmiński. - Ten film zasługuje na najważniejsze nagrody w przemyśle filmowym - dodaje. Więcej w nagraniu. 

 


W audycji także recenzja innych filmów, m.in.: "Mowa ptaków", "Ad Astra", "Dzięki Bogu", "Parasite" oraz "Czarny mercedes".Z kolei w pierwszej części magazynu rozmowa z Klaudią Rachubińską i Gabrielą Sitek o programach edukacyjnych skierowanym m.in. do uczniów i studentów.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Klaudia Rachubińska (Akademia Filmu Polskiego, Filmoteka Narodowa Instytutu Filmowego), Gabriela Sitek (Akademia Filmu Awangardowego, Fundacja Oko Na Kino)

Data emisji: 3.10.2019

Godzina emisji: 21.09

kh


Czytaj także

"Spider-Man. Daleko od domu", czyli koniec 3. fazy Marvel Cinematic Universe

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 13:00
Lipiec otwierają filmy wakacyjne, różne gatunkowo i nierzadko ambitne w danym gatunku. Jednym z nich jest wyczekiwany przez miliony fanów na całym świecie "Spider-Man. Daleko od domu" - kolejna propozycja Marvella z jednym z ulubionych bohaterów młodszych widzów.
rozwiń zwiń