"Ukryta gra" - polski thriller z międzynarodową obsadą

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 18:05
W "Magazynie bardzo filmowym" Joanna Sławińska rozmawiała z amerykańskim aktorem Billem Pullmanem, odtwórcą roli genialnego matematyka Joshuy Masky'ego w filmie "Ukryta gra". Premiera kinowa miała miejsce 8 listopada, a znakomitą obsadę aktorską dopełniają m.in. Robert Więckiewicz i Aleksey Serebryakov. 
Audio
  • Nowa odsłona audycji "Magazyn bardzo filmowy" (Jedynka)
  • Rozmowa Joanny Sławińskiej z amerykańskim aktorem Billem Pullmanem (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Aktor Bill Pullman i Joanna Sławińska, autorka wywiadu
Aktor Bill Pullman i Joanna Sławińska, autorka wywiaduFoto: Anna Rezulak / Studio Production "Sunflower"

Film został zrealizowany przez Łukasza Kośmickiego i jest to opowieść, która rozgrywa się w 1962 roku w Warszawie. W Pałacu Kultury i Naukowi rozgrywany jest mecz szachowy, w którym udział biorą genialny matematyk (Bill Pullman) i sowiecki mistrz Gawryłow (Evgeniy Sidikhin). Rywalizacja między nimi to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki. 

Jak została ukazana w filmie Warszawa w 60. latach? 

Amerykański aktor Bill Pullman dla radiowej Jedynki

Rozmówca Joanny Sławińskiej zdradził jak to się stało, że genialny matematyk, wbrew własnej woli, bierze udział w grze dwóch systemów politycznych: amerykańskiego i sowieckiego i włącza się do tej walki. Czy aktor czuł w Warszawie ducha przeszłości? Czy Billowi Pullmanowi udało się wymówić słowo "gżegżółka"? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. Premiery filmowe z wojną w tle 

Na ekrany kin wchodzą również: chińsko - amerykański film wojenny "Midway", a także "Terminator: Mroczne przeznaczenie" w reżyserii Tima Millera. To szósty film z serii zapoczątkowanej w 1984 r. przez Jamesa Camerona. Pierwszy z wymienionych filmów jest produkcją Rolanda Emmericha i opowiada o powietrzno - morskiej Bitwie o Midway, która odbyła się w czerwcu 1942 roku. - Była to bitwa, która w pewien sposób jest odwetem czy odpowiedzią na porażkę Amerykanów w Pearl Harbor na Hawajach - zaznaczyła Joanna Sławińska. 

Jakub Koisz zauważył, że wszystkie trzy omawiane na antenie filmy "na swój sposób" dotyczą wojny. - W "Ukrytej grze" mamy wojnę przy szachach, a w "Midway" wojna lotnicza. W przypadku "Terminatora" jest to wojna, która rozgrywa się w przyszłości w konwencji science fiction. (...) Bill Pullman wciela się w bohatera, który jest uzależniony od alkoholu, czyli wojna i walka rozgrywa się na dwóch poziomach - dodał.  

Nowa odsłona "Magazynu bardzo filmowego"

Od 7 listopada audycja jest nadawana w nowej formule z wykorzystaniem mediów społecznościowych: FB, Instagrama i relacji na Instastories. Podczas pierwszej odsłony magazynu słuchacze mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami, a ich zadaniem była odpowiedź za pośrednictwem mediów społecznościowych na pytanie: który film wojenny państwo polecają. 

Posłuchaj dołączonych nagrań już teraz!

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Bill Pullman (amerykański aktor), Jakub Koisz 

Data emisji: 7.11.2019 r. 

Godzina emisji: 21.10

ans 

Czytaj także

Geniusz i trudna miłość na dużym ekranie. "Teoria wszystkiego"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 04:03
- "Teoria wszystkiego" to opowieść o genialnym astrofizyku Stephenie Hawkingu, miłości i ciężkiej chorobie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Więckiewicz o filmie "Ja teraz kłamię" - jest wielowarstwowy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 21:09
"Ja teraz kłamię" to jeden z filmów, które mają w tym tygodniu premierę. Jest to nowe dzieło Pawła Borowskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanego obrazu "Zero". Robert Więckiewicz gra tam epizodyczną rolę i jego zdaniem, ją i inne role można odczytywać na wiele sposobów.
rozwiń zwiń