Spowiedź gangstera? "Irlandczyk" Martina Scorsese na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 11:20
Końcówka listopada to kilka interesujących premier kinowych a wśród nich nowy film Martina Scorsese "Irlandczyk". W rolach głównych m.in.: Robert De Niro, Al Pacino, Harvey Keitel i Joe Pesci.
Audio
  • Na co do kina w ten weekend? (Magazyn Bardzo Filmowy/Jedynka)
Plakat filmu Irlandczyk
Plakat filmu "Irlandczyk"Foto: Mat. prasowe

"Irlandczyk" to osadzona w powojennej Ameryce epicka opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. 

- Nie jest to film o efektownych akcjach gangsterskich, jak to bywało w "Chłopcach z Ferajny" czy "Kasynie". To poważny dramat dotykający historii Stanów Zjednoczonych - mówi w "Magazynie Bardzo Filmowym" Michał Montowski. - Wchodzimy w psychologię społeczną, zagadnienia pokazujące wartościowanie życia ludzkiego - dodaje. 


W "Magazynie Bardzo Filmowym" mówiliśmy także o filmach: "Le Mans '66" oraz "Supernova" w reżyserii Bartosza Kruhlika, z którym rozmawiał Michał Montowski. Więcej w nagraniu.


***

W audycji pytaliśmy też słuchaczy o ich ulubione filmy Martina Scorsese. Nie zabrakło również konkursu. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Data emisji: 21.11.2019

Godzina emisji: 21.10

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Joker" w kinach. Jak wypada jedna z najbardziej oczekiwanych premier jesieni? Recenzja

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 11:32
Początek października to kilka interesujących premier kinowych a wśród nich "Joker", czyli nowy film o kultowym czarnym charakterze znanym z produkcji o Batmanie, w którym w głównych rolach zobaczymy m.in. Joaquina Phoenixa, Roberta De Niro i Zazie Beetz.
rozwiń zwiń