"Judy" w kinach. Będzie Oscar dla Renee Zellweger?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 12:12
- To bardzo piękna przygoda, muzyczna i filmowa - tak o filmie "Judy" powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarz Michał Montowski.
Audio
  • Premiery filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Plakat do filmu Judy
Plakat do filmu "Judy"Foto: mat. promocyjne

"Judy" w reżyserii Ruperta Goolda z Renee Zellweger w roli głównej to historia amerykańskiej piosenkarki i aktorki, międzynarodowej gwiazdy, Judy Garland (1922-1969). Jest zima 1968 roku, Garland, będąc na życiowym zakręcie, przybywa do Londynu na serię koncertów.

- Jeśli ktoś sądził, że Renee Zellweger to tylko Bridget Jones, to proszę się wybrać do kina i przekonać, że tak nie jest, że to naprawdę bardzo dobra aktorka. W "Judy" proponuje coś zupełnie odmiennego, od tego, co do tej pory grała. Rola dramatyczna, bardzo interesująca. Ja myślę, że to będzie walka o Oscara. Renee ma spore szanse - ocenił Michał Montowski.

"Koty"

Wielka produkcja musicalowa w reżyserii Toma Hoopera. W obsadzie same gwiazdy, m.in.: Judi Dench, Jennifer Hudson, Taylor Swift, Jason Derulo, Idris Elba i Ian McKellen. Ogromne pieniądze, niesamowite efekty specjalne. - Wydawałoby się, że będziemy uczestniczyli w jakimś wspaniałym muzycznym śnie a tu się okazało, że... nie bardzo - wskazał dziennikarz radiowej Jedynki.

"Wszystko dla mojej matki"

Ola ma 17 lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. W przeciwieństwie do innych dziewczyn nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy, matka ją odnajdzie. Tymczasem staje się ofiarą przemocy.

- Bardzo interesująca propozycja. Warto się tym filmem zainteresować - stwierdził Michał Montowski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Data emisji: 2.01.2020

Godzina emisji: 21.09

kk

Zobacz więcej na temat: Michał Montowski kino FILM

Czytaj także

"Star Wars: Skywalker. Odrodzenie" w kinach. Czy to naprawdę koniec?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 11:53
Okres przedświąteczny to kilka interesujących premier kinowych, a wśród nich wyczekiwany przez fanów ostatni odcinek zamykający gwiezdną sagę. W "Magazynie Bardzo Filmowym" zapytaliśmy słuchaczy za co kochają "Gwiezdne Wojny". Szczegóły w nagraniu. 
rozwiń zwiń