"Tam gdzieś musi być niebo". Komedia omyłek z nutą melancholii

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 09:39
Od piątku w kinach można oglądać film "Tam gdzieś musi być niebo" (Francja, Kanada, Niemcy, Turcja, Palestyna, Katar) w reżyserii Elia Suleimana. - To bardzo dobre kino - ocenił dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Michał Montowski.
Audio
  • Filmowe premiery tego tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Plakat do filmu Tam gdzieś musi być niebo
Plakat do filmu "Tam gdzieś musi być niebo"Foto: mat. promocyjne

Główny bohater, w którego wciela się sam reżyser, przestaje się czuć komfortowo w rodzinnym Nazarecie. Niewinne scysje z sąsiadem, niepokojące akty wandalizmu i narastająca agresja sprawiają, że dojrzewa w nim myśl o wyjeździe. Odmiany szuka najpierw w Paryżu, później w Nowym Jorku. Myśli o Palestynie prześladują go jednak niemal na każdym kroku, a kusząca wizja świeżego startu zamienia się w komedię pomyłek.

- Jeśli ktoś lubi komedie Jacques'a Tatiego to w "Tam gdzieś musi być niebo" jest taki posmak właśnie. Jeśli ktoś z kolei rozsmakowywał się w komediach Charliego Chaplina - też tu znajdzie coś dla siebie - wskazał Michał Montowski. - To komedia omyłek z lekką nutą melancholii. Inteligentnie poprowadzona opowieść o ludziach, którzy żyją w różnych częściach świata, ale w gruncie rzeczy ludzie to są ludzie i, w pewnym sensie, wszędzie są tacy sami. Bardzo dobre kino - dodał.

W audycji mówiliśmy także o filmie "Mayday".

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Data emisji: 9.01.2020

Godzina emisji: 21.10

kk

Zobacz więcej na temat: Michał Montowski kino komedia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Judy" w kinach. Będzie Oscar dla Renee Zellweger?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 12:12
- To bardzo piękna przygoda, muzyczna i filmowa - tak o filmie "Judy" powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarz Michał Montowski.
rozwiń zwiń