Katarzyna Żak o płycie: zastanawiałam się, czym mogę zaskoczyć widzów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 17:34
- Całe życie uciekałam od śpiewania piosenek Agnieszki Osieckiej. Wyrosłam ze szkoły Młynarskiego, ale tęsknym okiem spoglądałam w stronę konkursów i tych młodych, pięknych dziewczyn w czarnych sukniach, które śpiewały o miłości - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Żak. Dlaczego artystka w końcu zdecydowała się na nagranie albumu "Miłosna Osiecka"?
Audio

"Miłosna Osiecka" to album, na który składa się 14 utworów z tekstami legendarnej poetki i autorki tekstów. Większość z nich to doskonale znane szerszej publiczności piosenki, takie jak "Małgośka" czy "Na całych jeziorach ty", które jednak zostały przearanżowane i odświeżone specjalnie na to wydawnictwo.

Jest ze szkoły Młynarskiego

Katarzyna Żak przyznaje, że kiedyś było jej daleko do piosenek Agnieszki Osieckiej. Wyrosła bowiem ze szkoły Wojciecha Młynarskiego. - Zrobiłam z nim pierwszy recital, nagrałam z nim pierwszą płytę. Byłam z tej twardej liryki Młynarza - dodaje.

Niemniej nasza rozmówczyni zawsze tęsknym okiem spoglądała w stronę konkursów i młodych, pięknych kobiet, które śpiewały o miłości. Los sprawił, że artystka w końcu zaśpiewała utwory Agnieszki Osieckiej.

- Gdyby nie Fundacja Okularnicy, która zaproponowała mi rok temu koncert na Bemowie i zaśpiewanie kilkunastu piosenek Agnieszki Osieckiej, to pewnie nie potoczyłoby się to w tę stronę. Przeraziłam się, ale stwierdziłam, że dobrze, raz kozie śmierć - opowiada Katarzyna Żak.

Źródło: Katarzyna Żak - temat / Youtube

Specjalna niespodzianka

Publiczność pozytywnie oceniła twórczość Katarzyny Żak i zaczęły pojawiać się pytania o nową płytę. Koniec końców powstał album "Miłosna Osiecka". Na płycie można usłyszeć też dwa utwory Agnieszki Osieckiej, które nigdy wcześniej nie były przez nikogo wykonywane.

- Zastanawiałam się, czym jeszcze mogę zaskoczyć swoich ukochanych widzów. Piosenki Osieckiej są znane, ukochane i o miłości, ale muszę jeszcze zrobić coś nowego. Zaczęłam wiercić dziurę Fundacji Okularnicy, że jak mnie sami wzięli do Osieckiej, to teraz muszą ponieść jakąś karę. Znalazły się 2 teksty, które kiedyś zostały opublikowane, ale nikt nie napisał do nich muzyki. Dostałam je - zdradza gość Jedynki.

Jakie to teksty? Czy młode pokolenie jest zafascynowane utworami Agnieszki Osieckiej? Katarzyna Żak jako aktorka śpiewa inaczej niż wokalistki? Co jej przekazał Wojciech Młynarski?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Katarzyna Żak (aktorka, piosenkarka)

Data emisji: 04.01.2020

Godzina emisji: 13.18

DS

Czytaj także

Cello Brothers z autorskim singlem. "Marzyliśmy o tym od samego początku"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 17:02
- Zastanawialiśmy się, czy ludzie kochają nas za to, że gramy znane i lubiane piosenki czy jednak za to, jak gramy, w jakim stylu i jak bawimy się muzyką - mówią w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Dubik i Mikołaj Błaszczyk z Cello Brothers. Duet zaprezentował swój najnowsze singiel "One", którego tytuł można interpretować... dwojako.
rozwiń zwiń