Filmowe portrety rodzinne. Co nowego w kinie?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 10:30
"Kłamstewko" i "Miłość mojego brata" - w audycji "Magazyn bardzo filmowy" przyjrzeliśmy się filmom, które mają swoją premierę w weekend.
Audio
  • Filmowe portrety rodzinne. Co nowego w kinie? (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Premiery filmowe
Premiery filmoweFoto: mat. promocyjne/shutterstock

"Kłamstewko" (reż. Lulu Wang) - nagrodzony Złotym Globem komediodramat amerykańsko-chiński. Rodzina decyduje się ukryć przed ukochaną babcią, że zdiagnozowano u niej nowotwór. Pod pretekstem wesela jej członkowie próbują zorganizować rodzinny zjazd, by każdy miał możliwość pożegnać seniorkę.

- Jest to historia niebagatelnego kłamstwa, ale jednocześnie opowieść o przyglądaniu się sobie wzajem dwóch kultur. Powstał ciepły, optymistyczny, budujący widza film o rodzinie - powiedział w audycji "Magazyn bardzo filmowy" dziennikarz Michał Montowski.

"Miłość mojego brata" (reż. Monia Chokri) - Sophii nie udało się zdobyć wymarzonej pracy. Jako bezrobotna jest zmuszona, by przynajmniej na jakiś czas wprowadzić się do mieszkania brata. Rodzeństwo nadspodziewanie dobrze odnajduje się w sytuacji. Sielanka kończy się, gdy Karim poznaje atrakcyjną kobietę.

- To cierpki komedio-dramat zmierzający jednak do pozytywnego wniosku, że miłość, wyrozumiałość i wzajemne wspieranie się w trudnych chwilach to bardzo wytrzymały fundament - ocenił Michał Montowski. - Bardzo interesujący film, może nie doskonały, ale na pewno warty zanotowania - dodał dziennikarz.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Data emisji: 06.02.2020

Godzina emisji: 21.10

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"1917", czyli dobre kino wojenne

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 09:20
- "1917" to jest film, który trzeba zobaczyć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Montowski. W "Magazynie Bardzo Filmowym" opowiada również o filmie "Jojo Królik".
rozwiń zwiń