Filmy polecane do oglądania w domu? Brytyjczycy odpowiadają "Titanic"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 12:50
"Jakie filmy polecają państwo do oglądania w domu"? - Takie pytanie postawili Brytyjczycy. Kilka dni temu "The Guardian" opublikował listę filmów, w której na pierwszym miejscu jest kultowa produkcja Jamesa Camerona "Titanic". 
Audio
  • Jaki filmy polecają słuchacze radiowej Jedynki? (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Miłość z Titanica to typowy przykład kinowego mezaliansu
Miłość z "Titanica" to typowy przykład kinowego mezaliansuFoto: mat.prasowe

"Titanic" zasłynął jako klasyk wśród gatunków filmów katastroficznych. Pełnometrażowa fabuła oparta na faktach opisuje tragiczny rejs najwspanialszego transatlantyku świata. W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku podczas dziewiczego rejsu na trasie Southampton - Quenstown - Nowy Jork Titanic zderzył się z górą lodową i zatonął. 

Film Jamesa Camerona ma na swoim koncie 11 Oscarów. Fabuła filmu skupia się na historii miłosnej emigranta Jacka Dawsona (Leonardo DiCaprio) oraz arystokratki Rose DeWitt-Buckater (Kate Winslet). Mimo, że film powstał ponad 20 lat temu dalej jest jednym z najbardziej lubianych i oglądanych filmów. 

"Titanic" jest trzeci na liście najbardziej kasowych filmów w historii kina. Jako pierwszy przekroczył barierę 1 mld dochodów. 

Lista filmów 

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia od czwartku (19.03) tworzymy listę filmów do oglądania. Które filmy polecają słuchacze radiowej Jedynki?  

Ponadto w audycji:

- wspomnienie wybitnego aktora Emila Karewicza 

- 80 lat kończy Chuck Norris - aktor popularny, uosobienie nader prostego, pozytywnego bohatera, który walczy ze złem siłą pięści i nóg. Wraz z JC Van Dammem i S.Segalem należy do pokolenia mistrzów walki grających typowych silnych, nieskomplikowanych twardzieli. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Data emisji: 19.03.2020 r.

Godzina emisji: 21.10

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak