Brawurowa sensacja czy opowieść o trudnej miłości? Zobacz premiery kinowe tygodnia!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:30
Kina otwierają się dla widzów! W tym tygodniu na ekrany kin wchodzi m.in. film "Nasz czas" - dramat w reżyserii Carlosa Reygadasa czy "30 gramów", irańska produkcja zapowiadająca sensacyjne mocne kino. 
Kinowe premiery tygodnia
Kinowe premiery tygodnia Foto: mat. prasowe

Posłuchaj
18:59 2020_06_18 21_08_49_PR1_Magazyn_bardzo_filmowy.mp3 Premiery kinowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)

 

"Nasz czas" oficjalnej premiery w polskich kinach doczekał się po kolejnych dwóch latach. Film jest opowieścią o małżeństwie, które decyduje się żyć w otwartym związku, co stopniowo coraz bardziej je degeneruje. Juan to poeta, który wraz z żoną Esther prowadzi ranczo i hodowlę byków. Kobieta wdaje się w romans z pewnym Amerykaninem, a jej mąż za wszelką cenę próbuje utrzymać ich związek. 


źródło: kinopodbaranami/Youtube

Od 19 czerwca w polskich kinach można oglądać irański dramat "30 gramów". Film nakręcony w Teheranie został stworzony wg scenariusza Saeeda Roustayiego, który również jest reżyserem filmu. - Ten film to w zasadzie pojedynek dwóch ról: policjanta i narkotykowego bossa. Bardzo dobre mocne kino - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia dziennikarz filmowy Michał Montowski. 

W pełnometrażowej fabule Roustayiego ukazane są przejmujące sceny z życia w nędzy i uzależnieniu w irańskiej społeczności. 

 źródło: MAYFLYpl/Youtube 

Dla fanów polskiego kina 

"Jestem Ren" w reżyserii Piotra Ryczko to opowieść o Renacie, która wraz z mężem Janem i synem Kamilem prowadzi pozornie spokojne życie z dala od miasta. Po pewnym incydencie kobieta postanawia wyjechać do ośrodka terapeutycznego. Na miejscu Renata orientuje się, że padła ofiarą podstępu męża, który spiskuje przeciwko niej z ogromną, międzynarodową korporacją, próbując się jej pozbyć. W rolach głównych występują Marta Król, Marcin Sztabiński, Marieta Żukowska i Janusz Chabior. 


Ponadto w audycji: 

130. urodziny Stana Laurela, wybitnego komika, scenarzysty i reżysera, nagrodzonego Ocarem za twórczość filmową, znanego w świecie przede wszystkim z roli wątłego, melancholijnego fajtłapy występującego w duecie komicznym z grubym, łatwo wpadającym w złość Oliverem Hardym. Duet ten znany jest w Polsce jako Flip i Flap. Mistrzowie komedii z lat 20. i 30. nadal bawią widzów i zachwycają precyzją aktorskiej gry.

- zapowiedź XX Tydzień Kina Hiszpańskiego oraz projekty filmowe Polskiej Fundacji Narodowej. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Data emisji: 18.06.2020 r. 

Godzina emisji: 21.08

ans 

Czytaj także

Blisko pół wieku od premiery filmu "Szczęki". Nadal straszą?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 08:38
45 lat temu premierę miały legendarne "Szczęki" Stevena Spielberga. Mimo upływu lat jako dreszczowiec wcale się nie zestarzały. 
rozwiń zwiń