Portret gwiazdy - Angelina Jolie kończy 46 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 07:36
"Pan i Pani Smith", "Hakerzy", "Udając Boga" czy "Cena odwagi". To tylko nieliczne filmy w bogatym dorobku amerykańskiej aktorki i reżyserki, Angeliny Jolie. W swojej karierze zdobyła Nagrodę Akademii Filmowej, Złote Globy oraz Nagrodę Gildii Aktorów Filmowych.
Angelina Jolie
Angelina JolieFoto: Shutterstock.com/Everett Collection

Czytaj też:
Clint Eastwood FREE 1200.jpg
Clint Eastwood kończy 91 lat. Skąd bierze się jego fenomen?

Debiutem Angeliny Jolie był film "Szukając wyjścia", z roku 1982. Zagrała tam u boku swojego ojca, Jona Voighta, również uznanego aktora, reżysera i scenarzysty. Dwukrotnie nominowana do Oscara, znana z działalności społecznej. 4 czerwca 2021 roku, aktorka obchodzi 46 urodziny.


Posłuchaj
10:13 2021_06_03 23_38_13_PR1_Magazyn_bardzo_filmowy.mp3 Angelina Jolie 4 czerwca kończy 46 lat (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)

 

Na czerwonym dywanie

Nagrodę Akademii Filmowej, Angelina Jolie, otrzymała za drugoplanową rolę w filmie "Przerwana lekcja muzyki". To historia Suzanne, dziewczyny wysłanej do szpitala psychiatrycznego, w którym zaprzyjaźnia się z Lisą graną właśnie przez Jolie. - To rola buntowniczki, wszczynającej rewolucję i myślącej niesztampowo. Ciekawie wygląda jej relacja w zderzeniu z Suzanną, graną przez Winonę Ryder - mówi krytyk filmowy, Marcin Radomski.

"Przerwana lekcja muzyki" to przełom w karierze bohaterki "Magazynu bardzo filmowego". - Dzięki tej kreacji, Jolie stała się jedną z najbardziej pożądanych aktorek w Hollywood. Rola "Lisy" została bardzo dobrze odebrana przez krytyków i przez widzów. Angelina Jolie pokazała tam swoje aktorskie możliwości skomplikowanej postaci - uważa gość audycji. A jednak największą popularność zyskała kilka lat później, filmem "Lara Croft: Tomb Raider".

YouTube/Oscars


Czytaj też:
marilyn monroe pixabay 1200.jpg
95. rocznica urodzin ikony popkultury Marilyn Monroe

"Lara Croft: Tomb Rider"

Film wszedł do kin w roku 2001, a opowiada o Larze Croft, archeolożce, córce poszukiwacza przygód, odnajdującej starożytny zegar niezbędny do zapewnienia sobie władzy nad czasoprzestrzenią. - Chwalono postać Angeliny Jolie za świetne sceny walki i akrobacji. Od tamtej pory, uznawana była za silną, niezależną, odważną kobietę. Właśnie dzięki roli Lary Croft w filmie "Tomb Rider" - tłumaczy Marcin Radomski. Sukces nie przyszedł jednak łatwo.

Gra w "Tomb Riderze" okazała się nie lada wyzwaniem. - Sama Angelina Jolie mówiła, że to jedna z najtrudniejszych w jej karierze ról. Wszystko ze względu na niezmienne usposobienie postaci przez cały film - przypomina gość "Magazynu bardzo filmowego" i dodaje, że opinia jaką sobie wówczas wyrobiła, miała wpływ na kolejne role jak choćby w filmie "Czarownica". - Zagrała mroczną, niebezpieczną główną bohaterkę.

Zobacz też:

Miłość jak z filmu?

Wiele ról Angelina Jolie zagrała u boku Brada Pitta, który później stał się jej mężem. - Poznali się na planie filmu "Pan i Pani Smith". Wtedy nawiązał się pomiędzy nimi romans, a Brad Pitt zostawił Jennifer Aniston - mówi Marcin Radomski. W roku 2015 para nakręciła melodramat pt. "Nad morzem". - Akcja filmu rozgrywała się w latach 70. XX wieku we Francji. Głównych bohaterów grają właśnie Jolie i Pitt. Film opowiada o rozpadzie małżeństwa, jak się później okazało para rozstała się - podsumowuje gość audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Maciej Radomski

Data emisji: 3.06.2021

Godzina emisji: 23:38

mg

Czytaj także

Angelina Jolie i Brad Pitt rozwodzą się. Powód rozstania to romans aktora?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 15:44
Amerykańska aktorka Angelina Jolie wystąpiła o rozwód z gwiazdorem Bradem Pittem - podał portal informacyjny o celebrytach TMZ.
rozwiń zwiń