Głośny "Sweat" Magnusa von Horna i inne premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 10:13
W "Magazynie bardzo filmowym" przyjrzeliśmy się aktualnej ofercie kinowej.
Sweat Magnusa von Horna i inne premiery filmowe
"Sweat" Magnusa von Horna i inne premiery filmoweFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
48:37 POPRAWIONY [PR1 (mp3) MBF 17 czerwiec 2021 23_07_22.mp3 Głośny "Sweat" Magnusa von Horna i inne premiery filmowe (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)

 

"Sweat" ("Pot") - polsko-szwedzki dramat w reżyserii Magnusa von Horna - pokazuje trzy dni z życia motywatorki fitness (Magdalena Koleśnik), której obecność w mediach społecznościowych nadała status celebrytki. Film objechał cały świat, został bardzo dobrze przyjęty na różnych festiwalach - otrzymał nominację w ramach Festiwalu w Cannes (wydarzenie się nie odbyło). Teraz trafił do polskich kin.

- To świetnie opowiedziana historia. Pogłębiona opowieść o samotności we współczesnym świecie - oceniła prowadząca audycję "Magazyn bardzo filmowy" Joanna Sławińska. - Film pokazuje ten rozdźwięk między strefą publiczną, wizerunkiem w internecie i kreacją, jaką tworzy bohaterka, a tym, że w prawdziwym życiu nie ma ona ani silnej więzi z rodziną, ani nie ma przyjaciół. Jest samotna. Reżyser zadaje pytanie, kim jest taka postać w internecie? - powiedział dziennikarz i krytyk filmowy Marcin Radomski. - Świetna w głównej roli jest Magdalena Koleśnik - dodał.


Sweat (2020) oficjalny zwiastun, w kinach od 18 czerwca. Profil: GutekFilm

Czytaj także:


Pozostałe premiery

"Ostatni Komers" - dramat obyczajowy w reżyserii Dawida Nickela. Ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

Jak poinformowała Sławińska, ten film nie tylko wchodzi na ekrany w całym kraju, ale także walczy o nagrody w konkursie pełnometrażowych produkcji 40. Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie. - To imponujący debiut. Film jest bardzo wiarygodny - stwierdził Radomski.


Ostatni Komers - zwiastun, w kinach od 18 czerwca. Profil: Moje Filmy


Amerykański obraz "Minari" - w reżyserii Lee Isaac Chung - o koreańskiej rodzinie, która w pogoni za amerykańskim snem przenosi się do Arkansas i zakłada farmę. - To był czarny koń Oscarów, nominowany w sześciu kategoriach, w tym tych najważniejszych. Statuetkę otrzymała Yuh-Jung Youn (najlepsza aktorka drugoplanowa). Film został dobrze przyjęty na świecie - zauważył Radomski. 

Według gościa radiowej Jedynki "Minari" jest w stanie rozśmieszyć i doprowadzić do łez. - To dramat obyczajowy, ale i komedia. Opowieść o ludzkim dramacie w obliczu konfliktów kulturowych. Co ważne - film powstał na podstawie historii samego reżysera - wskazał.


Minari | Official Trailer HD | A24. Profil: A24


Poza tym w audycji:

- wywiad z Barbarą Krafftówną - w związku z pokazem filmu dokumentalnego pt. "Krafftówna w krainie czarów" w reżyserii Piotra Konstantinowa i Macieja Kowalewskiego, zainspirowanego książką Remigiusza Grzeli pod tym samym tytułem,
- relacja z Koszalina z 40. Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". To najstarszy w Polsce przegląd, podczas którego można zobaczyć tylko debiuty. W Koszalinie debiutowali m.in. Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Xawery Żuławski, Tomasz Wasilewski, Łukasz Palkowski, Sławomir Fabicki, Katarzyna Rosłaniec, Maria Sadowska, Kuba Czekaj, Jan P. Matuszyński, Marcin Wrona czy Dariusz Gajewski.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Data emisji: 18.06.2021

Godzina emisji: 23.10

kk

Czytaj także

"Supernova" i "Solid Gold" nagrodzone podczas Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 11:46
"Supernova" Bartosza Kruhlika i "Solid Gold" Jacka Bromskiego zostały nagrodzone podczas 16. Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku (New York Polish Film Festival). Nagrody aktorskie trafiły do Zofii Domalik i Bartosza Bieleni - podało we wtorek Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
rozwiń zwiń