"Szybcy i wściekli 9" i inne premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 09:14
W "Magazynie bardzo filmowym" przyjrzeliśmy się aktualnej ofercie kinowej.
Lato 85, Szybcy i wściekli 9 i Supernova
"Lato '85", "Szybcy i wściekli 9" i "Supernova"Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
45:11 [ PR1]PR1 (mp3) 2021_06_24 PR1_23_09_11_Magazyn_bardzo_filmowy.mp3 "Szybcy i wściekli 9" i inne premiery filmowe (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)

 

"Szybcy i wściekli 9"amerykański film akcji w reżyserii Justina Lina. Po odzyskaniu syna z rąk Cipher (Charlize Theron), Dominic Toretto (Vin Diesel) żyje szczęśliwie ze swoją rodziną - małym Brianem i Letty (Michelle Rodriguez). Ta spokojna egzystencja szybko zostaje wywrócona do góry nogami, gdy musi stawić czoła nowemu przeciwnikowi.

Na ekranie nie zabraknie popisów samochodowych i kaskaderskich możliwości, które są atrakcją tego cyklu. - Co kto lubi. Dla miłośników serii - na pewno dobra rozrywka - powiedział Michał Montowski.


SZYBCY I WŚCIEKLI 9 - ZWIASTUN Profil: Tylko Hity


"Supernova" - brytyjski dramat psychologiczny w reżyserii Harry'ego MacQueena z Colinem Firthem i Stanleyem Tuccim. Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w podróż, podczas której ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę.

- To opowieść o miłości, o cierpieniu, o strachu, o chorobie. Subtelnie poprowadzona i przekonująca. Obaj aktorzy znakomici w tych trudnych rolach - ocenił prowadzący audycję "Magazyn bardzo filmowy". 


Supernova zwiastun PL Profil: krkino.pl


"Lato '85" - najnowszy dramat Francois Ozona, historia dojrzewania młodego mężczyzny podczas wakacyjnych wydarzeń we Francji, w połowie lat 80. 16-letni Alexis przeprowadził się z rodzicami do Normandii. Gdy pewnego dnia wypłynie za daleko na małej łódce, uratuje go nieznajomy. Alexis traci dla 18-letniego Davida głowę.

- Film poprowadzony jest w ten sposób, że wpadamy w opowieść po latach od tych wypadków, kiedy David już nie żyje. Bardzo interesujący dramat o dojrzewaniu, ale także opowieść o meandrach ludzkiej psychiki, o lęku przed śmiercią, ale także o fascynacji jej stałą, bliską obecnością. Kino z tajemnicą, z głębią - stwierdził Montowski. 


Lato 85 - zwiastun Profil: Kinoteatr Rialto


Czytaj także:


Poza tym w audycji:

W związku z 10. rocznicą śmierci Petera Falka - twórcy niepowtarzalnego porucznika Columbo i współtwórcy popularnego serialu, który złamał podstawowe zasady konstrukcji kryminału, pokazując już na wstępie: kto i jak popełnił zbrodnię - zapraszamy słuchaczy do wzięcia udziału w dyskusji o ulubionych postaciach detektywów z wielkiego i małego ekranu.Notatnik Kinomana:

  • 80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego (27.06.1941) - przegląd "Hommage a Kieślowski",
  • 115. rocznica urodzin Billy'ego Wildera (22.06.1906),
  • 95. rocznica urodzin Tadeusza Konwickiego (22.06.1926).

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Data emisji: 24.06.2021

Godzina emisji: 23.10

kk

Czytaj także

"Na rauszu". Oscarowy film wśród kinowych premier tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 10:41
11 czerwca do kin wchodzi wyczekiwana przez widzów pełnometrażowa fabuła "Na rauszu" w reżyserii Thomasa Vinterberga z Madsem Mikelsenem w roli głównej. Film zdobył Złoty Glob, nagrodę BAFTA i Oscara jako najlepszy film zagraniczny/ nieanglojęzyczny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głośny "Sweat" Magnusa von Horna i inne premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 10:13
W "Magazynie bardzo filmowym" przyjrzeliśmy się aktualnej ofercie kinowej.
rozwiń zwiń