"W życiu wszystko jest możliwe". Kasia Nova o nowym projekcie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 17:02
- Ta piosenka wymagała pokazania nowej mnie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Nova o singlu "Magia", który nagrała wspólnie z Krzysztofem "Jarym" Jaryczewskim. Czego zapowiedzią jest ten utwór?
Kasia Nova
Kasia Nova Foto: Polskie Radio

Roksana Węgiel 1200 Forum
Roksana Węgiel powraca z nowym singlem pt. "Korona"
Posłuchaj
09:08 2021_06_28 14_28_30_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kasia Nova przyznaje, że w sposób szczególny przygotowywała się do nagrania utworu "Magia" (Muzyczna Jedynka)

Krzysztof "Jary" Jaryczewski jeszcze nigdy w swojej karierze nie nagrał duetu. W tym przypadku zrobił jednak wyjątek. Jak zdradza Kasia Nova, przyczyniła się do tego… "Muzyczna Jedynka". Właśnie podczas wcześniejszej rozmowy w Programie 1 piosenkarka zapoznała się z Krzysztofem "Jarym" Jaryczewskim oraz z jego żoną.

- Od tego czasu zakumplowaliśmy się i nasza znajomość tak się rozwijała, że w którymś momencie poprosiłam Krzysztofa, że bardzo chciałabym, żeby skomponował dla mnie jakąś balladę. Odpowiedział, że "pewnie". Krzysztof ma na koncie naprawdę mnóstwo propozycji i tekstów dla wielu polskich artystów, więc to było dla mnie bardzo miłe, że się zgodził - opowiada Kasia Nova.

Piosenkarka dodaje, że kiedy zapoznała się z przesłanymi propozycjami, od razu zapytała Krzysztofa "Jarego" Jaryczewskiego, czy zgodziłby się na duet. - Generalnie długo nie myślał i powiedział: "Czemu nie? Spróbujmy" - słyszymy.

Inspiracja rockowymi artystami

Kasia Nova przyznaje, że w sposób szczególny przygotowywała się do nagrania utworu "Magia". Jest on bowiem rockowo-bluesowy, a jej głos wydaje się bardziej szorstki niż zazwyczaj.

- Nie ukrywam, że słuchałam wielu rockowych wokalistek i duetów, żeby się wczuć. Wydaje mi się, że jeżeli wejdziesz do studia i coś nagrasz, to jednak musisz się trochę zainspirować. Nie wiem, czy to pomogło, ale pewnie tak. Zresztą ta piosenka wymagała trochę innego mojego podejścia i pokazania po prostu nowej mnie - twierdzi Kasia Nova.

Zapowiedź wspólnej płyty?

Kasia Nova zdradza, że na chwilę obecną nie wiadomo, czy singiel "Magia" będzie zapowiedzią wspólnego albumu z Krzysztofem "Jarym" Jaryczewskim. Nie wyklucza jednak dalszej współpracy.

- Rozmawialiśmy o tym i Krzysztof bardzo chętnie skomponowałby dla mnie coś jeszcze, ponieważ bardzo miło się nam współpracowało i pracuje. Przede wszystkim lubimy się, więc czemu nie? Myślę, że jeszcze coś na pewno powstanie. Nie wiem tylko, czy to będzie album, ale jak to się mówi, nigdy nie mów nigdy, bo w życiu wszystko jest możliwe, szczególnie w tym artystycznym - komentuje gość Jedynki.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Kasia Nova (piosenkarka)

Data emisji: 28.06.2021

Godzina emisji: 14.28

DS

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Jaryczewski piosenka

Czytaj także

Festiwal pamięci Przemysława Gintrowskiego. Pechman: przypominamy jego twórczość

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 14:31
9 lipca w Kołobrzegu wystartuje kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego "Pamiątki". - W tym roku festiwal będzie miał różne odcienie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Pechman, organizatorka tego wydarzenia. Czego możemy się spodziewać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Discovery&Movie. Niezwykły koncert muzyki filmowej

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 17:00
27 czerwca 2021 roku w Centrum Kultury i Aktywności w warszawskiej dzielnicy Targówek będzie miał miejsce niezwykły koncert "Discovery&Movie". - To będzie nie tylko muzyka, ale zachwycająca opowieść o tajemnicach, jakie kryje Morze Czerwone - mówi w "Muzycznej Jedynce" Paweł Steczek, kompozytor i autor projektu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będzie wiele pięknych momentów". Wojciech Rajski o Festiwalu Sopot Classic

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 16:27
Jeden z czołowych współczesnych basów operowych, Ildar Abdrazakov, będzie gwiazdą wieczoru na Międzynarodowym Festiwalu Sopot Classic, który odbędzie się już pod koniec lipca. - Swoim śpiewem rzuci wszystkich na kolana - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor artystyczny przedsięwzięcia Wojciech Rajski.
rozwiń zwiń