"Królowie życia". Mariusz Wawrzyńczyk przedpremierowo prezentuje nowy utwór

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 15:50
9 września będzie miała miejsce premiera najnowszego numeru artysty wraz z teledyskiem. "Królowie życia" to szybka, pop-rockowa i energetyczna propozycja. - To jest taka forma mojej ekspresji i będzie można ją usłyszeć w tym utworze - mówił w "Muzycznej Jedynce" Mariusz Wawrzyńczyk. 
Mariusz Wawrzyńczyk Królowie życia
Mariusz Wawrzyńczyk "Królowie życia"Foto: mat. promocyjne

Kasia Moś1200.jpg
Kasia Moś: chcę w Opolu przekazać pozytywną energię

"Królowie życia" to kompozycja Juliusza Kamila, który ma na swoim koncie przebojowe utwory napisane dla Roxie Węgiel, Viki Gabor czy Alicji Szemplińskiej. - Juliusz Kamil jest zarówno autorem słów, jak i muzyki. (...) Połączyła nas nić sympatii, wspólna muzyczna droga. Tak czasami się zdarza, że pewne osoby w jakimś momencie trafiają na siebie i powstaje z tego piosenka - przyznał wokalista. 

Posłuchaj
09:56 2021_09_01 13_31_31_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Mariusz Wawrzyńczyk prezentuje nowy utwór "Królowie życia" (Muzyczna Jedynka)

 

Jak podkreślił Mariusz Wawrzyńczyk, w tym utworze "każdy może znaleźć coś, co do niego przemawia". - Dla mnie najważniejsze było to, żebyśmy czuli się wolni, decydowali o sobie, swoich wyborach życiowych. Podążajmy za głosem swojego serca, róbmy to, na co mamy ochotę i nie stawiajmy sobie barier - powiedział gość audycji. - Idźmy do przodu, działajmy i starajmy się żyć tak, jak chcemy - dodał. 

Druga płyta 

W rozmowie z Anną Will wokalista zapowiedział wydanie drugiej płyty, która najprawdopodobniej ukaże się w przyszłym roku. - Niedługo moja druga płyta, na której znajdą się naprawdę fajne, różnorodne kompozycje. Powracam trochę do stylu muzyki, jaką tworzyłem na początku 2000 roku - podkreślił. - Moja nowa odsłona stylistyki pop-rockowej, ale niech nikogo nie zmyli, że te piosenki będą utrzymane tylko w rockowym klimacie - słyszymy. 

Jak powiedział gość Jedynki, na drugiej płycie pojawią się piosenki autorstwa wybitnych kompozytorów. - Muszę powiedzieć, że mam ogromne szczęście do kompozytorów na tej drugiej płycie - podkreślił. - Będzie można usłyszeć piosenki Seweryna Krajewskiego, Romualda Lipki. Będą również kompozycje Marcina Nieróbca, Marcina Błądzińskiego, Tomka Luberta czy Adama Abramka - zdradził. 

Czytaj również: 

***

Mariusz Wawrzyńczyk to zwycięzca 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie "Debiuty", uczestnik talent show "Szansa na sukces" czy "Bitwa na głosy".

29 czerwca 2018 roku wydał debiutancki krążek pt. "Zawsze pod wiatr". Komponują dla niego m.in. Romuald Lipko, Adam Abramek, Marek Kościkiewicz, Marcin Nierubiec czy Tomasz Lubert.

źródło: MyMusic/Youtube 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will 

Gość: Mariusz Wawrzyńczyk (wokalista) 

Data emisji: 1.09.2021 r. 

Godzina emisji: 13.31 

ans 

Czytaj także

XVIII Festiwal Muzyki Rozrywkowej. "Duch Bogusława Klimczuka jest obecny w Kozienicach"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 18:04
Przed nami XVIII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach. - Nasz patron był pianistą, dyrygentem, aranżerem, kompozytorem oraz prekursorem wielu interesujących akcji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury. Jakie gwiazdy zobaczymy na scenie w ten piątek i sobotę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu gotowe na festiwal

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 16:59
58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpoczyna się 3 września, ale muzeum jest już gotowe do imprezy. - Nasza siedziba znajduje się pod widownią w opolskim amfiteatrze, więc od dwóch tygodni obserwujemy postępujące prace przy budowie scenografii, a kiedy przyjeżdżają ekipy, to dla nas zaczyna się festiwalowy czas - wyjaśnia dyrektor muzeum Jarosław Wasik.
rozwiń zwiń