"King's Man", "Batman", "Avatar 2" wśród najbardziej wyczekiwanych filmów 2022 roku

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 09:25
W "Magazynie bardzo filmowym" zaprezentowaliśmy najbardziej oczekiwane premiery filmowe w 2022 roku. Na ekrany kin trafił "King's Man" z Ralphem Fiennesem - prequel poprzednich filmów sensacyjno-komediowych o pierwszych niezależnych agentach wywiadu. Z kolei miłośnicy "Batmana" na premierę najnowszego filmu będą musieli poczekać do marca. 
Kings Man, Batman, Avatar 2 wśród najbardziej wyczekiwanych filmów 2022 roku
"King's Man", "Batman", "Avatar 2" wśród najbardziej wyczekiwanych filmów 2022 rokuFoto: mat. prasowe

"King's Man: Pierwsza misja" 

Film, tak jak poprzednie wersje, jest stworzony na postawie serii komiksów Kingsman stworzonych przez Dave'a Gibbonsa. Reżyserem i współautorem scenariusza jest Matthew Vaughn, a w filmie wystąpi plejada gwiazd: Ralf Fiennes, Gemma Arterton, Rhys Ifans, Matthew Goode, Harris Dickinson. 

- Produkcja amerykańsko-brytyjska gwarantuje ponad dwie godziny dobrej rozrywki w kinie. "King's Man: Pierwsza misja" zachowuje wyraźnie charakter serii, konwencję pastiszową, absurdalne poczucie humoru. Akcja toczy się wartko i są znakomite efekty - ocenia dziennikarz filmowy Michał Montowski. 


Posłuchaj
42:08 2022_01-07 23-09_06_PR1_Magazyn_bardzo_filmowy.mp3 Najbardziej wyczekiwane filmy 2022 roku (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)

 

"Batman" na czele z Robertem Pattinsonem 

Wśród zapowiadanych w tym roku filmów najbardziej oczekiwany jest nowy "Batman" z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Robert Pattinson jest obsadzony w podwójnej roli mściciela z Gotham i jego alter ego, miliardera samotnika Bruce’a Wayne’a.

Amerykańska premiera została zapowiedziana na 4 marca 2022 roku. W przygotowaniu są dwa seriale powiązane z filmem dla platformy HBO Max. W filmie oprócz Pattinsona zobaczymy m.in. Colina Farrella, Paula Dano, Jayme Lawson, Johna Turturro. 

"Avatar 2" 

Film Jamesa Camerona "Avatar 2". Nowa grafika z filmu "Avatar 2" zdobywcy wielu Oscarów, Jamesa Camerona, ukazuje wzburzone morze Pandora. Nadchodzący film, którego premiera zaplanowana jest na 16 grudnia 2022 r., będzie pierwszym z czterech sequeli, nad którymi Cameron ambitnie pracuje od lat.

- Ponad dekadę po pierwszej części wrócimy na Pandorę, gdzie Jake i Neytiti żyją jak w bajce. Jednak będą musieli się bronić, ponieważ pojawią się wrogowie - zapowiada Michał Montowski.  

Ostatni film pojawi się w 2028 roku, a dla wielu skala serii Avatar jest tak ogromna, że ​​trudno sobie nawet wyobrazić, jakie emocje przyniesie widzom.

Kontynuacja przygód ze świata Marvela

"Czarna Pantera 2" - kontynuacja przygód ze świata Marvela - już bez Chadwicka Bosemana. Namor i podwodne królestwo Atlantydy pojawią się w "Czarnej panterze 2" jako wrogowie Wakandy. W komiksach Namor jest potężną siłą, wystarczająco silną, by przeciwstawić się wrogom takim jak Thor czy Hulk, więc z pewnością będzie godnym przeciwnikiem dla bohaterów filmu. Biorąc pod uwagę, jak ważny jest dla komiksów, istnieje duża szansa, że ​​zakończenie "Czarnej pantery 2" pozostawi otwarte drzwi do powrotu w przyszłych projektach studia.

- Marvel kontynuuje dzieje Czarnej Pantery po śmierci Chadwicka Bosemana. Reżyserem filmu jest Ryan Coogler. Stawia on w centrum nie nowego bohatera, który zastąpił Bosemana w roli superbohatera, tylko siostrę króla Shuri, w którą wciela się Letitia Wright - komentuje prowadzący audycję. 

Powiemy także o dramatach biograficzne o Elvisie Presleyu i Marylin Monroe.

Ponadto w audycji: 

W Notatniku Kinomana odnotowaliśmy 90. urodziny jednego z najwybitniejszych reżyserów hiszpańskich - Carlosa Saury. - Nic nie wskazuje na jego wiek. Saura zawsze powtarza, że dla niego najważniejsze hasło, które pozwala mu zachować zdrowie, to jest "przezwyciężyć przeszłość i skoncentrować się na przyszłości i niczego w życiu nie żałować" - mówi na antenie radiowej Jedynki Kinga Kowalska, współorganizatorka Tygodnia Kina Hiszpańskiego. 

Saura swoją karierę artystyczną zaczynał od fotografii. - Oprócz tego, że jest reżyserem, jest także scenarzystą, pisarzem, producentem filmowym. Maluje, rysuje i najważniejsza rzecz - jest fotografem. Od niej zaczynał i fotografia cały czas mu towarzyszy - podkreśla Kinga Kowalska. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Michał Montowski 

Data emisji: 6.01.2021 r. 

Godzina emisji: 23.09

ans

Czytaj także

Zdobywca Oscarów z Suchej Beskidzkiej. Polskie lata Billy'ego Wildera

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 05:45
Miał kilka lat, gdy zaczęła się jego podróż na zachód. Najpierw Wiedeń, potem Berlin i Paryż, wreszcie: Hollywood. W Ameryce odniósł sukces, o którym nawet mu się nie śniło, gdy jako chłopiec ganiał po Suchej czy po Krakowie. A chłopcem był dosyć niesfornym i nie raz wpadał w kłopoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery kinowe tygodnia: hollywoodzki "Dom Gucci" i polskie "Chrzciny"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 07:30
Na ekrany wchodzi m.in. wyczekiwany przez publiczność dramat, najnowszy film Ridleya Scotta "Dom Gucci" ("House of Gucci") z Lady Gagą, Adamem Driverem, Jeremym Ironsem, Salmą Hayek, Alem Pacino i Jaredem Leto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był to udany rok". Podsumowanie działań Narodowego Centrum Kultury w 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 12:20
Mijający rok obfitował w różnorodne wydarzenia kulturalne zorganizowane przez Narodowe Centrum Kultury. - Ten rok w sektorze kultury nie należał do najłatwiejszych. Mamy pandemię, ale mimo to odbyło się wiele wspaniałych wydarzeń i inicjatyw i myślę, że był to udany rok - mówi na antenie Programu 1 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK. 
rozwiń zwiń