X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niedoceniony w Polsce Kolberg zrobił furorę za granicą

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 14:49
Muzycy z Azji i Afryki byli zachwyceni muzyką ze zbiorów Kolberga. Podczas nagrań twórczo ją zmieniali, a zapis tych występów znalazł się na płycie.
Audio
  • Maria Pomianowska opowiada, jak powstawała płyta "Z Kolbergiem po Afryce i Azji" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Maria Pomianowska opowiada o płycie Z Kolbergiem po Afryce i Azji
Maria Pomianowska opowiada o płycie "Z Kolbergiem po Afryce i Azji"Foto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

"Z Kolbergiem po Afryce i Azji" to płyta dokumentująca podróż Marii Pomianowskiej po krajach Azji i Afryki. Płyta ukazała się na zwieńczenie Roku Oskara Kolberga (2014). Kolberg to etnograf, zbieracz, który pozostawil po sobie wiele zbiorów zawierających zapisy polskiej muzyki ludowej.
Maria Pomianowska cieszy się, że udało się album wydać. - Na płycie są umieszczone projekty z nagrań, które odbywały się w latach 2011-2014 - mówi gość radiowej Jedynki. Wyjaśnia, że podczas każdej sesji motywem przewodnim była jedna pieśń ze zbiorów Kolberga.
Na płycie znajduje się muzyka z nagrań w Senegalu, Iranie, Pakistanie, Libanie, Izraelu, Tunezji, Algierii, Chin i Korei. Ale wszystko zaczęło się od Egiptu. W Libanie Marię Pomianowską czekała niespodzianka, bo musiała grać z zupełnie innymi muzykami niż się spodziewała. Zaś w Senegalu mieli lepsze studio nagraniowe niz w Polsce. Maria Pomianowska była zaskoczona, jak długo mogą grać senegalscy muzycy. Opowiada też o koncertach w Iranie, gdzie kobiety obowiązuje ściśle określony strój. W audycji zaprezentowano kilka utworów z krążka.

***
Tytuł audycji: Leniwa niedziela
Prowadził: Maria Szabłowska
Gość: Maria Pomianowska (instrumentalistka, wokalista, kompozytorka, pedagog)
Data emisji: 22.03.2015
Godzina emisji: 11.20

ag/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oskar Kolberg – kronikarz polskiego folkloru

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 06:03
Poznaj sylwetkę człowieka, który całe życie poświęcił badaniom polskiego folkloru. Rodzimą kulturę ludową zawarł w monumentalnym dziele "Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oskar Kolberg – zbieracz polskiego folkloru

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 12:16
- Kolberg sam siebie nazywał w ten sposób. To my mówimy dziś o nim, że był etnografem, folklorystą i kompozytorem, żeby wbić to ludziom do głowy - mówi Andrzej Kosowski z Instytutu Muzyki i Tańca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Pomianowska: w Iranie nie było mowy, żebym śpiewała bez hidżabu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 21:13
- W Pakistanie występowałam na scenie solo i bez hidżabu. W Iranie natomiast spotkałam się z nową rzeczywistością. Nie byłam u siebie, więc się podporządkowałam - mówi wokalistka i instrumentalistka.
rozwiń zwiń