Muzyczno-sportowa premiera Big Cyc w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 15:50
- Tytuł "Jesteśmy najlepsi" ma głębszy sens. Nie bez powodu w naszym teledysku pojawią się Otylia Jędrzejczak, Darek Michalczewski i inni mistrzowie - tłumaczy Krzysztof Skiba.
Audio
  • Krzysztof Skiba zdradza szczegóły dotyczące nowej płyty Big Cyca "Jesteśmy najlepsi" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Krzysztof Skiba ma nadzieję, że dzieci w wieku szkolnym nie będą rezygnować z lekcji wychowania fizycznego. Do aktywności zespół Big Cyc zagrzewać ich będzie piosenką Jesteśmy najlepsi
Krzysztof Skiba ma nadzieję, że dzieci w wieku szkolnym nie będą rezygnować z lekcji wychowania fizycznego. Do aktywności zespół Big Cyc zagrzewać ich będzie piosenką "Jesteśmy najlepsi"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piosenkę, do której teledysk premierę będzie miał w poniedziałek 27 kwietnia, słuchacze Radiowej Jedynki usłyszeli już w "Leniwej niedzieli". Jak podkreśla gość Marii Szabłowskiej, zespół Big Cyc, we współpracy z Fundacją "Akademia Sportu", wspiera akcję ministerstwa sportu "Stop zwolnieniom z WF-u". Zachęta do aktywności fizycznej już w wieku szkolnym pomaga zapobiegać otyłości i chorobom kręgosłupa. - Przyświeca nam bardzo szlachetny cel. "Jesteśmy najlepsi" to nie autobiografia zespołu, ale zachęta do bycia mistrzem - wyjaśnia Krzysztof Skiba.

Muzycy liczą, że piosenka doda Polakom chęci do życia i zmotywuje do aktywności niezależnie od preferowanej dyscypliny. Utwór "Jesteśmy najlepsi" zapowiada 15. studyjny album zespołu Big Cyc.

A jaka akcja społeczna sprawiła, że Skiba miał do czynienia i z policją, i z proboszczami? Dowiesz się, słuchając całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela
Prowadzenie: Maria Szabłowska
Gość: Krzysztof Skiba (muzyk, wokalista, satyryk, publicysta)
Data emisji: 26.04.2015
Godzina emisji: 10.30

asz/iwo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skiba: Big Cyc był muzyczną frakcją Pomarańczowej Alternatywy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 08:11
- Pierwszy koncert zespołu zbiegł się w czasie z organizowanymi przez na happeningami Pomarańczowej Alternatywy - mówił w Jedynce Krzysztof Skiba, autor dokumentalnej książki "Komisariat naszym domem - Pomarańczowa Historia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienie z WF może zaowocować problemami w przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 11:00
Sprawność fizyczna polskich dzieci od 30 lat regularnie ulega pogorszeniu. Tymczasem brak aktywności fizycznej za młodu w późniejszym życiu może być powodem wielu problemów zdrowotnych, a także skrócenia życia. Czy są szanse, by młodzi Polacy polubili WF?
rozwiń zwiń