Monika Kuszyńska: czuję dumę z występu w Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 18:08
- W konkursie brali udział sami bardzo utalentowani artyści, ale nie czułam przed nimi żadnych kompleksów. To jest coś, do czego musiałam dojrzeć - mówi reprezentantka Polski w finale Eurowizji.
Audio
  • Monika Kuszyńska ocenia swój występ na Eurowizji (Leniwa niedziela/Jedynka)
Monika Kuszyńska wraca z Wiednia z podniesioną głową
Monika Kuszyńska wraca z Wiednia z podniesioną głowąFoto: PAP/EPA/GEORG HOCHMUTH

W sobotnim konkursie Monika Kuszyńska zajęła 23. miejsce. Jak sama podkreśla, nie żałuje, że zdecydowała się pojechać do Wiednia. - Było to wyzwanie, któremu sprostałam najlepiej jak mogłam. Jechałam tam z nastawieniem, że mogę pokazać się w Europie i przy okazji powiedzieć coś sensownego do ludzi, dać im trochę dobrej energii, pokazać im, że można pokonać swoje słabości - tłumaczy gość Jedynki.

Wokalistka była bowiem pierwszym uczestnikiem Eurowizji, który wystąpił na wózku inwalidzkim. - Na scenie chcę pokazywać, że moja niepełnosprawność nie ma znaczenia. Miałam trudny okres w życiu, podniosłam się z tego i teraz wózek jest tylko częścią mojej codzienności. -  wyznaje Monika Kuszyńska.

Z audycji można dowiedzieć się również, czy artystka ma żal do jury Eurowizji i ile razy finaliści musieli przećwiczyć cały program sobotniego koncertu.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela
Prowadziła:
Maria Szabłowska
Gość:
Monika Kuszyńska (wokalistka, reprezentantka Polski na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji)
Data emisji:
24.05.2015
Godzina emisji:
14.15

pg/tj

Czytaj także

Eurowizja. "Sukcesem jest już sam finał"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 21:54
- Po występie Isis Gee w 2008 roku na kilka lat zniknęliśmy z konkursu. Teraz reprezentant Polski znalazł się w finale po raz drugi z rzędu - mówił Konrad Szczęsny z Klubu Miłośników Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eurowizja 2015: finał wygrał Mans Zelmerlow ze Szwecji

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 07:52
W finale 60. konkursu piosenki Eurowizji usłyszeliśmy 27 utworów, w tym "In the Name od Love", wykonany przez reprezentującą Polskę Monikę Kuszyńską. Najlepszą europejską piosenką 2015 roku okazała się "Heroes" szwedzkiego artysty Mansa Zelmerlowa.
rozwiń zwiń