X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dutkiewicz: disco polo nie jest obciachem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 12:58
Marek Dutkiewicz jest zauroczony disco polo. Ostatnio napisał piosenkę dla zespołu z tego nurtu muzycznego, z której jest dumny.
Audio
  • Marek Dutkiewicz o muzyce disco polo (Leniwa niedziela/Jedynka)
Marek Dutkiewicz
Marek DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Autor tekstów wielu przebojów śpiewanych przez Dwa Plus Jeden, Budkę Suflera, czy np. Ewę Farnę ku zaskoczeniu wielu osób ostatnio napisał piosenkę "Miłego dnia" dla zespołu Classic, który kojarzy się z disco polo.
Poeta przyznaje, że kiedy w ubiegłym roku zgłosiły się do niego aż dwa zespoły z nurtu disco polo z prośbą o napisanie piosenki, to był w rozterce. Do czasu, aż nie poszedł na koncert i nie zobaczył, że można przy tej muzyce świetnie się bawić. - To było niesłychane. Trzy tysiące miłych, sympatycznych, młodych, pachnących ludzi. Zero wąsów, zero remizy, bez obciachu, śpiewało te pieśni, które znamy - o majtkach w kropki, czy Polakach, którzy są jedną wielką rodziną - dzieli się wrażeniami.
Marek Dutkiewicz pomyślał wówczas, że może to jest szansa na dotarcie do nowych słuchaczy. Jego zdaniem disco polo zmienia się obecnie, tak jak kiedyś w Stanach Zjednoczonych zmieniłało się country i z wiejskiej stało się muzyką głównego nurtu. Wyznaje, że jest dumny z utworu "Miłego dnia".
Gość radiowej Jedynki opowiada o kręceniu klipu do tej piosenki, w którym wzięli udział znani, polscy aktorzy. Odpowiada też na zarzut, że muzyka disco polo jest zbyt prosta. Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Leniwa Niedziela

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Marek Dutkiewicz (poeta, autor tekstów piosenek)

Godzina emisji: 11.20

Data emisji: 7.06.2015

ag/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Dutkiewicz i piosenki, które dla niego znaczą najwięcej

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 11:40
Jak nikt inny potrafi opisać nasze radości, smutki i wzruszenia. Autor takich utworów jak: "Dmuchawce, latawce, wiatr" Urszuli, "Windą do nieba" Dwa Plus Jeden czy "Za ostatni grosz" Budki Suflera. Marek Dutkiewicz,
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: Toyota nigdy nie odwdzięczyła mi się za "Jolkę"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 13:39
- Gdy powstawała ta piosenka, nie istniało jeszcze pojęcie product placement. Można było swobodnie użyć nazwy danej marki. Natomiast nigdy potem, na firmowej stacji pojazdów nie zafundowano mi za to nawet filiżanki kawy - żartował w audycji "Lato z Radiem" autor tekstu piosenki Budki Suflera "Jolka, Jolka pamiętasz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: najwięksi radiowcy zaczynali w Rozgłośni Harcerskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 08:44
- Byli wśród nich m.in. Wojciech Mann, Marek Wiernik i Piotr Kaczkowski - wspominał w Jedynce dziennikarz muzyczny i autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz.
rozwiń zwiń