X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Skrzyżowanie Kultur. "Muzyka jest językiem uniwersalnym"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 14:21
Na festiwalu od lat gromadzą się entuzjaści muzyki etnicznej, by w wyjątkowej atmosferze posłuchać zespołów z najdalszych zakątków świata.
Audio
  • Maria Pomianowska o Festiwalu Skrzyżowanie Kultur (Leniwa niedziela/Jedynka)
Na festiwalu Skrzyżowanie Kultur Afrykę reprezentowała Noura Mint Seymali z Mauretanii
Na festiwalu Skrzyżowanie Kultur Afrykę reprezentowała Noura Mint Seymali z Mauretanii Foto: mat. promocyjne/ Festiwal Skrzyżowanie Kultur

W tym roku do Warszawy przyjechali m.in. Kayhan Kalhor & Ali Bahrami Fard z Iranu, Geomungo Factory z Korei Południowej, Badakhshan Ensemble z Tadżykistanu, Seun Kuti & Egypt 80 z Nigerii i Noura Mint Seymali z Mauretanii. - Musimy uczyć się wielokulturowości. Współczesny świat wymusza na nas wiedzę o innych nacjach - mówiła w Jedynce dr Maria Pomianowska, szefowa artystyczna festiwalu Skrzyżowanie Kultur.  

Jej zdaniem warto wiedzieć chociażby, jak odczytywana jest ekspresja twarzy w innych zakątkach świata. - Gdy byłam kiedyś w Indiach i ktoś chichotał, to wydawało mi się, że  mnie obraża. Był to jednak objaw zmieszania i zawstydzenia. Tego wszystkiego można się też nauczyć przez muzykę i sztukę, by dobrze czuć się z innymi ludźmi z innych nacji i nie bać się ich - powiedziała Pomianowska. - Bardzo istotne jest, aby odejść od europocentryzmu, nauczyć, że jest też inaczej muzycznie na świecie - dodała.

Każdego festiwalowego dnia występowała inna gwiazda world music. Które występy okazały się największym sukcesem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Maria Pomianowska (dyrektor artystyczna festiwalu Skrzyżowanie Kultur)

Godzina emisji: 10.27

Data emisji: 4.10.2015

tj/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kayah na "Skrzyżowaniu Kultur": wzywa mnie orient

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 17:20
- Z fuzji mogą powstać nowe wartości. Dzięki temu możemy stać się globalną wioską. Rozbudza to też w nas poczucie jedności i odpowiedzialności - mówiła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń