Michał Bajor: spełniam swoje kolejne literacko-muzyczne marzenie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 15:49
"Moja miłość" to 19. płyta w dyskografii Michała Bajora i zarazem trzecie spotkanie mistrza interpretacji z mistrzem słowa – Wojciechem Młynarskim.
Audio
  • Michał Bajor: spełniam kolejne marzenie (Leniwa niedziela/Jedynka)
Radiowa Jedynka jest patronem medialnym płyty Michał Bajora Moja miłość
Radiowa Jedynka jest patronem medialnym płyty Michał Bajora "Moja miłość" Foto: W.Kusiński/Polskie Radio

Po albumach "Od Piaf do Garou" i "Moje podróże" przyszedł czas na zbiór 17 najpiękniejszych piosenek o miłości. Większość z nich to wielkie przeboje, które na trwałe zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej np. "Prześliczna wiolonczelistka", "Odkryjemy miłość nieznaną", "Och, życie kocham cię nad życie" czy "Nie ma jak u mamy".

- Wszystkie te covery są ukłonem dla ich wykonawców oraz dla mojej publiczności - mówił w Jedynce Michał Bajor. Jego zdaniem nie ma nic złego w tym, by jeszcze raz wykonać i nagrać znane przeboje.  - Byleby tylko nie stawać na głowie śpiewając je - dodał.

Na płycie pojawiają się też dwie premierowe piosenki, napisane specjalnie dla Michała Bajora przez Wojciecha Młynarskiego, a zaśpiewane w duetach z Alicją Majewską i Anną Wyszkoni. - Dla Anny Wyszkoni było to spełnieniem marzeń. Dawała mi takie sygnały. Pomyślałem sobie, że też kiedyś byłem młody i marzyłem. To wielkie szczęście, że można komuś sprawić taką przyjemność - powiedział Bajor.

Piosenek, które napisał Wojciech Młynarski jest ponad 2 tys. Jak wybrano te, które trafiły na płytę "Moja miłość"? Również o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Michał Bajor

Godzina emisji: 11.15

Data emisji: 4.10.2015

tj/ei

Czytaj także

Nowa piosenka Alicji Majewskiej. Radiowa premiera w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 16:00
- Wojtek Młynarski ma zwyczaj notowania daty powstania utworu. Ze zdumieniem odkryłam, że tekst tej powstał w 2003 roku - mówiła w Jedynce Alicja Majewska.
rozwiń zwiń