Natalia Sikora spędzi Zaduszki wśród nieśmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 13:28
- Mój świat zaczął się od Janis Joplin i Jimiego Hendrixa - podkreśla aktorka i wokalistka. Ale najbliższym koncertem odda hołd także innym artystom, również z Polski.
Audio
  • Natalia Sikora o swojej artystycznej drodze oraz koncercie "Pamiętam" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Natalia Sikora wystąpiła w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, a 2 listopada spotka się z publicznością Teatru Polskiego w Warszawie
Natalia Sikora wystąpiła w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, a 2 listopada spotka się z publicznością Teatru Polskiego w WarszawieFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Śpiewa od zawsze, ale - jak sama przyznaje - w szkole muzycznej nie byłaby w stanie się uczyć. - Miejsce dla swojej głowy i temperamentu znalazłam w akademii teatralnej. Aktorstwo bardzo głęboko czerpie z muzyki i stanowi dla niej swoisty zapłon - podkreśla Natalia Sikora. Połączenie tych dwóch sztuk pozwala jej "rozbrajać" najtrudniejsze, ale też pozornie zwykłe i nieciekawe utwory i aranżować je tak, by porywać słuchacza. Takie podejście do "Koni" Włodzimierza Wysockiego przyniosło jej zwycięstwo w opolskich debiutach. 

Czytaj i słuchaj także >>
sikora natalia małe.jpg
"Poczuwam się do zadania, by rozrywać i prowokować"

Rock'n'roll i adrenalina to znaki rozpoznawcze Natalii Sikory, ale czy sprawdzą się w zaduszkowym koncercie "Pamiętam", który artystka dedykuje takim twórcom i interpretatorom jak Edith Piaf, Czesław Niemen, Elvis Presley, Gary Moore, BB King, Anna German, Louis Armstrong, Mahalia Jackson, Ray Charles czy Kalina Jędrusik? - W jednej z piosenek ta ostatnia będzie zachęcać do.. niezłego odjazdu - zdradza Sikora.

W Jedynce ujawnia też muzyczny zamysł z Janis Joplin w roli głównej, tłumaczy swój udział w muzycznym talent show i prezentuje piosenki bohaterów zaduszkowego koncertu, który odbędzie się 2 listopada w Teatrze Polskim w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Natalia Sikora (aktorka, wokalistka)

Data emisji: 01.11.2015

Godzina emisji: 11.26

asz/mk

Czytaj także

Natalia Sikora w hołdzie Jimiemu Hendrixowi

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 17:56
- Miałam wiele obaw, pracując nad tą płytą. Jednak dzięki moim fanom i wszystkim ludziom, których spotykam, głęboko wierzę, że słuchaczom jest potrzebne coś, co ma siłę rozdarcia - mówiła w radiowej Jedynce Natalia Sikora, która wydała właśnie album "BWB Experience".
rozwiń zwiń