Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus: płyta "Kobiety" to hołd

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2015 14:00
- Na albumie mówimy o trudnych relacjach kobieta-świat. Poruszamy niełatwe tematy konfliktu zbrojnego, przemocy domowej, tak aktualnego dziś problemu emigracji – opowiada założyciel grupy Pectus.
Audio
  • Tomasz Szczepanik opowiada o pracy nad najnowszą płytą zespołu Pectus zatytułowaną "Kobiety" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Zdaniem Tomasza Szczepanika, gdy się pochodzi z małej miejscowości, zaistnieć na rynku muzycznym jest zarówno łatwiej, jak i trudniej...
Zdaniem Tomasza Szczepanika, gdy się pochodzi z małej miejscowości, zaistnieć na rynku muzycznym jest zarówno łatwiej, jak i trudniej...Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak mówi gość Marii Szabłowskiej, jedną z inspiracji do powstania albumu była… mama braci tworzących Pectus. - Wychowała nas w trudnych warunkach, z braćmi mieszkaliśmy w jednym pokoju. W domu nie było ciepłej wody – wspomina Tomasz Szczepanik.

Czytaj i słuchaj także >>
MarlenaDrozdowska 1200.jpg
Marlena Drozdowska: muzyka sprawia, że mam ciarki

Jak udało się muzykom Pectus zaprosić do udziału w nagraniu płyty jubileuszowej, powstałej z okazji 10-lecia zespołu, takie artystki jak Kayah, Maryla Rodowicz, Urszula Dudziak czy Basia Trzetrzelewska? Dlaczego żona muzyka odradzała mu pisanie piosenek dla największych kobiecych gwiazd polskiej piosenki? I jaki -  zdaniem muzyka - jest przepis na udane małżeństwo?

 ***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość:  Tomasz Szczepanik (założyciel zespołu Pectus)

Data emisji: 29.11.2015

Godzina emisji: 11.11

gs/fbi

Czytaj także

Kayah na "Skrzyżowaniu Kultur": wzywa mnie orient

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 17:20
- Z fuzji mogą powstać nowe wartości. Dzięki temu możemy stać się globalną wioską. Rozbudza to też w nas poczucie jedności i odpowiedzialności - mówiła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz "Yanina" Iwański: cytryny z ogrodu Jackowskiego miały inny smak

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 16:57
- Wybierałem się do Włoch, do domu Marka Jackowskiego. Nie zdążyłem. Moje losy ułożyły się tak, że nie udało mi się tam dotrzeć – mówił w Jedynce muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Polk walczy o spadek po matce

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 13:40
Piotr Polk i Piotr Szwedes, choć zewnętrznie różnią się bardzo, są przyrodnimi braćmi, którzy dzielą już majątek żyjącej i trzymającej się nieźle matki.
rozwiń zwiń