Marek Dutkiewicz: przypadek rządzi naszym życiem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 15:31
- Gdyby nie sukces piosenki "Chodź, pomaluj mój świat", to być może zostałbym zgorzkniałym prawnikiem - mówił w Jedynce autor tekstów piosenek.
Audio
  • Marek Dutkiewicz o swojej książce "Jolka, Jolka pamiętasz?" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Zespół Dwa plus Jeden nagrywał swoje piosenki w Polskim Radiu. Na zdjęciu wokalistka Elżbieta Dmoch i kompozytor Janusz Kruk
Zespół Dwa plus Jeden nagrywał swoje piosenki w Polskim Radiu. Na zdjęciu wokalistka Elżbieta Dmoch i kompozytor Janusz KrukFoto: PAP/CAF/Ireneusz Radkiewicz

Marek Dutkiewicz ma ich na swoim koncie kilkaset, a większość stała się przebojami. Swoje wspomnienia, gdy powstawały, spisał w książce "Jolka, Jolka, pamiętasz?". Jak tłumaczył, impulsem stał się dla niego fragment koncertu na Przystanku Woodstock, gdy ponad 700 tysięcy osób zaśpiewało właśnie jego "Jolkę...". 

- Poczułem się w obowiązku odpłacić im za miłość do tego kawałka. Większość z tych osób przyszła na świat po premierze tego utworu. Czasy PRL, które wypełniają tę książkę są dla nich egzotyczne. Worek wspomnień im się należał - tłumaczył Dutkiewicz.

Z nagrania audycji można się dowiedzieć jak powstawały piosenki Dutkiewicza dla zespołów Dwa plus Jeden, Budka Suflera i Kombi. Gość Jedynki mówił też o swojej współpracy z Ewą Farną oraz zaprosił na wyjątkowe spotkanie.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Marek Dutkiewicz

Data emisji: 6.12.2015

Godzina emisji: 11.16

tj/mc

Czytaj także

Weekend z gwiazdą: Marek Dutkiewicz zabierze nas windą do nieba

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 16:55
Dziennikarz i scenarzysta, ale przede wszystkim autor tekstów piosenek, z których wiele stało się prawdziwymi hitami, w cyklu "Bez tajemnic" opowie o współpracy z 2 plus 1, Budką Suflera, Urszulą, Lady Pank czy Ewą Farną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: najwięksi radiowcy zaczynali w Rozgłośni Harcerskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 08:44
- Byli wśród nich m.in. Wojciech Mann, Marek Wiernik i Piotr Kaczkowski - wspominał w Jedynce dziennikarz muzyczny i autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz.
rozwiń zwiń