"Jesteśmy na wczasach" ma autentyczną dedykację

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:18
- Byliśmy z Wojtkiem Młynarskim w trasie, w Zakopanym. Spotkaliśmy tam przeziębionego basistę, który zapowiadał piosenkę "dla panny Krysi" – wspomina  Janusz Sent, kompozytor.
Audio
  • Janusz Sent opowiada o współpracy z Polskim Radiem i o komponowaniu piosenek do tekstów Wojciecha Młynarskiego (Leniwa niedziela/Jedynka)
Janusz Sent w rozmowie z Marią Szabłowską opowiadał także o kulisach pracy w Wieczorku przy mikrofonie
Janusz Sent w rozmowie z Marią Szabłowską opowiadał także o kulisach pracy w "Wieczorku przy mikrofonie" Foto: Kajetan Tłokowski

Utwór "Jesteśmy na wczasach" jest niezmiennie popularny od 50 lat. Piosenka powstała w 1965 roku. Jak zawsze przy kompozycjach Janusza Senta najpierw powstał tekst, a dopiero później muzyka.

Czytaj i słuchaj także >>
matul andrzej_3724 1200x660.jpg
"Cztery pory roku" - 38 lat na antenie Jedynki

W rozmowie z Marią Szabłowską pianista wspominał początek swojej przygody z Polskim Radiem w 1954 roku. – O współpracę poprosił mnie prowadzący "Muzykę i aktualności" Tadeusz Nowicki. Zaciągnął  mnie do pracy w radiu, co było o tyle nietypowe, że trzeba było improwizować i preludiować w trakcie audycji – wspomina Janusz Sent.

Jak wyglądała współpraca Janusza Senta z Wojciechem Młynarskim? Czy kompozytor lubi wszystkie swoje piosenki? Między innymi o tym usłyszeć można w rozmowie. W audycji także premiera wyjątkowego utworu "Rankiem”, śpiewanego przez Irenę Santor. Piosenka została zarejestrowana w latach 70. 

Świętujący 4 stycznia 2016 roku 80. urodziny Janusz Sent jest autorem takich przebojów jak "Bynajmniej', "Daj Des", "Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę" czy "Tupot białych mew".

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość:  Janusz Sent (kompozytor, pianista)

Data emisji: 3.01.2016

Godzina emisji: 10.24

gs/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czadu Maryla, czyli benefis muzyczno-sportowy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 17:15
Gdzie, jak nie w Polskim Radiu? Z kim, jak nie przyjaciółmi, najbliższymi współpracownikami i najwierniejszymi fanami? Posłuchaj benefisu Maryli Rodowicz, który wypełnił recital na dwie gitary, wspomnienia i anegdoty oraz mnóstwo wzruszeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk: długo nie byłem fanem Cohena

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 16:18
- Nie mogłem doszukać się głębszego sensu w tych tekstach, a muzyka była dla mnie zbyt eklektyczna i jednostajna. Byłem w szoku, gdy zobaczyłem koncert Cohena w Kanadzie. Przyszły na niego tłumy – mówi piosenkarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2015. Muzyczny most, który łączy klasykę i nowości

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 15:50
Najważniejszy w świecie jubileusz, polskie i zagraniczne odkrycia i powroty, nowości płytowe, Konkurs Chopinowski i zaskoczenia roku - dziennikarze Radiowej Jedynki podsumowują rok 2015.
rozwiń zwiń