"C'est la vie", czyli Cygan i Zaucha po francusku

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 16:17
- Słuchając polskich piosenek trafiłem na "C’est la vie - Paryż z pocztówki". Tak mnie zachwyciła, że przetłumaczyłem ją na język francuski - mówił w Jedynce piosenkarz Chris Schittulli.
Audio
  • Chris Schittulli zachwycony polską piosenką (Leniwa niedziela/Jedynka)
Chris Schittulli jest Francuzem, ale w jego żyłach płynie też włoska krew
Chris Schittulli jest Francuzem, ale w jego żyłach płynie też włoska krew Foto: K. Tłokowski/Polskie Radio

W oryginale, piosenkę do słów Jacka Cygana oraz muzyki Wiesława Pieregorólki, wykonywał Andrzej Zaucha, a teledysk do niej powstawał w Niepołomicach w 1985 roku. Francuz Chris Schuttulli zdecydował się na nagranie nowej wersji utworu.

Oprócz nagrania powstał też remake teledysku. - Widać na nim, jak Niepołmnice się rozwinęły. Dla nas najważniejsze jednak było wyjście nieco dalej, pokazanie polskiej kultury i muzyki za granicą. Chris jest też aktywny we Francji. Ciszymy się, że polską piosenkę możemy tam promować - tłumaczyła żona artysty Maria Schittulli.

Goście Jedynki nie wykluczyli, że powstanie płyta z interpretacjami polskich piosenek. Zaprosili również na koncerty Chrisa Schittulli.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Chris Schittulli (piosenkarz), Maria Schittulli

Data emisji: 10.01.2015

Godzina emisji: 10.31

tj/asz

Czytaj także

Czadu Maryla, czyli benefis muzyczno-sportowy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 17:15
Gdzie, jak nie w Polskim Radiu? Z kim, jak nie przyjaciółmi, najbliższymi współpracownikami i najwierniejszymi fanami? Posłuchaj benefisu Maryli Rodowicz, który wypełnił recital na dwie gitary, wspomnienia i anegdoty oraz mnóstwo wzruszeń.
rozwiń zwiń